Autobus z Moldavska vezl do Londýna místo cestujících alkohol, chytili ho na Vysočině
Profilovka
28. 03. 2024.
224

Přes 600 litrů alkoholu zajistili celníci z Vysočiny při kontrole moldavského autobusu na dálnici D1.

Autobus s moldavskou registrační značkou a chladicím přívěsem, ale také bez cestujících a s upraveným vnitřním prostorem pro spaní si vytipovala hlídka celníků ke kontrole ve čtvrtek 21. března na dálnici D1 ve směru na Prahu. Vozidlo nasměrovala do nedalekého areálu Celního úřadu pro Kraj Vysočina ve Stříteži u Jihlavy, kde proběhla kontrola zaměřená na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu.

„V chladicím přívěsu bylo nalezeno několik krabic s lihovinami ve spotřebitelském balení s moldavskou kontrolní páskou a také PET lahve a dva KEG sudy, naplněné vínem. Řidič hlídce sdělil, že přepravuje zboží z Moldavska do Londýna za účelem prodeje. V autobusu se nenacházeli žádní cestující, pouze další tři řidiči. V zadní části autobusu byl místo několika sedaček upraven prostor pro jejich spaní. V něm a rovněž pod sedačkami byly objeveny další krabice s lihovinami a šumivým vínem a také sedm kartonů cigaret,“ sdělil tiskový mluvčí krajských celníků Richard Zeman.

Celkem v autobusu a chladicím přívěsu bylo nalezeno 236 kusů lihovin o celkovém objemu 134 litrů, 35 lahví šumivého vína v množství 26 l, 175 lahví a dva sudy o celkovém objemu 443 litrů a 1380 kusů moldavských cigaret.

Ke všem vybraným výrobkům se přihlásil kontrolovaný řidič moldavské příslušnosti, který nepředložil doklady k jejich přepravě. Pro nezákonný dovoz ze zemí mimo Evropskou unii byly lihoviny, víno a cigarety zajištěny a uskladněny ve skladu Celního úřadu pro Kraj Vysočina.

 

Zdroj, foto: Celní úřad pro Kraj Vysočina (Bc. Richard Zeman, tiskový mluvčí)

 

 Podobné články

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image