Běh Šeptouchovem 2023: Vítězství obhájil Petr Miláček z Melechova, nejvíce kategorií ovládli světelští závodníci
Profilovka
16. 10. 2023.
1130

V sobotu 14. října se uskutečnil již 63. ročník běžeckého závodu „Běh Šeptouchovem“. Vítězství v kategorii do 39 let slavil světelský běžec v barvách AZ Týmu Tomáš Kadlec, mezi ženami vyhrála Lada Dvořáková z AK Olymp Brno a absolutním šampionem se již počtvrté v řadě stal Petr Miláček z Melechova.

Tradičně se tento závod v přespolním běhu koná v městských sadech Šeptouchov v Ledči nad Sázavou a vidět byly opět skvělé výkony od těch nejmenších po ty nejstarší. O přípravu a organizaci se stará Lyžařský klub Ledeč nad Sázavou ve spolupráci se Střediskem volného času Ledeč n/S.

Počasí bylo ideální nejen pro závodníky, ale také pro diváky, kteří vydrželi fandit do posledního běžce. Vítanou novinkou v letošním ročníku byla určitě přítomnost stánku s občerstvením, které zajistila místní restaurace U Řeky. Po roční pauze se pro ty nejmenší objevil skákací hrad.

Závodilo se v 15 kategoriích od nejkratší vzdálenosti 170 m po nejdelších 8 000 m, rovnou třetinu z nich ovládli sportovci ze Světlé nad Sázavou. Celkem se všech závodů zúčastnilo 131 běžců a běžkyň. Nejvyšší účast pak měla kategorie minižáků, kde soutěžilo 16 chlapců. Nejstarším účastníkem byl Marian Hadžega (r. 1968), naopak nejmladšími byly Zora Šrůtková a Antonín Jelínek (r. 2021).