Chyběl kousek, Světlá nakonec na Žihadla nevyzrála a končí před branami finále
Profilovka
31. 03. 2024.
390

Parádní a na zážitky bohatá semifinálová série Krajské ligy Vysočiny mezi HC Světlá nad Sázavou a HC Žihadla Moravské Budějovice skončila. V rozhodujícím utkání nakonec světelští hokejisté nedokázali vyzrát na domácí Moravské Budějovice a končí těsně před branami finále. Velice vyrovnané utkání rozhodl ve třetí třetině domácí Krutiš.

Do bitvy o všechno přistoupili oba soupeři se vší důsledností a na ledě si nic nedarovali. Po drobných faulech v první třetině se k jejímu konci nechal vyloučit do konce utkání za vražení na hrazení hostující Špatenka. Pětiminutové oslabení světelští ubránili a také si vytvořili několik slibných šancí, přesto branku nevstřelili. Brankáři po celou dobu předváděli až neskutečné zákroky a do posledních minut drželi své spoluhráče v postupových nadějích. Po hromadné bitce v závěru druhé části měli hosté výhodu přesilové hry na začátek třetí třetiny. Tu však Světlá nevyužila a z následného protiútoku udeřil domácí Krutiš, který forhendovým blafákem rozhodl tuto semifinálovou sérii. Pojistku pro Žihadla přidal šestnáct vteřin před koncem kapitán Trojan brankou do prázdné brány. Smolařem utkání se stal světelský Jan Kubát, který byl po nešťastném souboji odvezen ZZS do třebíčské nemocnice. HC Světlá nad Sázavou tak v sezoně 2023/24 obsadila konečnou 4. příčku.

„Naši borci nechali v semifinále všechno a rozhodně se za letošní účinkování v play-off nemusejí stydět. Soupeři do Moravských Budějovic přejeme úspěch ve finále, a našim fanouškům ještě jednou velký dík i při té hektické plesové sobotě za podporu a za krásné a srdečné přivítání na tanečním parketu,“ komentuje světelský klub účinkování v letošních vyřazovacích bojích.

Podrobný report z utkání ZDE.

HC Žihadla Moravské Budějovice postupují do finále opět po roce, loni prohráli s Pelhřimovem 3:1 na zápasy. Tentokrát se o Mistra KLM Vysočiny utkají s HC Chotěboř. První utkání finálové série začíná již ve středu 3. dubna 2024.

1. Semifinále - HC Žihadla Moravské Budějovice vs HC Světlá nad Sázavou

Konečný stav série 3 - 2 [3:4; 6:4; 4:1; 1:3; 2:0], do finále postupují Moravské Budějovice

5. zápas (30. 3. 2024): HC Žihadla Moravské Budějovice vs HC Světlá nad Sázavou 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 42. Krutiš (Válek, Vranka), 60. Trojan (Rytnauer)

Vyloučení: 10:8, navíc Špatenka (SVE) 5+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 529.

HC Žihadla Moravské Budějovice: Vacek (Tržil) – Kravec, Theimer, Vranka, Salát, Trnka, Brabec, Wasserbauer – Válek, Kotačka, Sigmund (A), Mikeš, Pucher, Trojan (C), Rytnauer, Štorek, Krutiš, Novák. Trenér: Oldřich Válek.

HC Světlá nad Sázavou: Koubský (Urban) – Svoboda, Piskač, Adam, Vála(A), Mečiar, Mendl, Kopecký – Kohout, Dolinský, Doležal, Špatenka (C), Kubát, Pokorný, Kozlík, Krajíček, Kratochvíl (A), Přibyl. Trenér: Ladislav Fixa.

Rozhodčí: Tomáš Sibera, Michal Suchý – Filip Kotačka, Jan Trávník