Dopadli muže, který padělal vstupenky na MS v hokeji. Nejvíce podvedených lidí je z Humpolecka
Profilovka
16. 05. 2024
visibility 257

Policisté vypátrali muže, který padělal vstupenky na mistrovství světa v hokeji. Čtyřiatřicetiletý muž z Pelhřimovska pěti poškozeným prodal padělky za 600 tisíc korun. Jsou to nejčastěji lidé z Humpolce a okolních vesnic. Podle kriminalistů bude podvedených ještě více.

Zjistit se zatím podařilo pět poškozených, kterým obviněný způsobil škodu skoro 600 tisíc korun. „Jeden z podvedených totiž sám od podvodníka nakoupil větší množství vstupenek za téměř 490 tisíc. Tyto vstupenky pak dál rozprodával v domnění, že jsou pravé,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Padělané vstupenky, které muž prodával, mají stejný QR a čárový kód.

Podle kriminalistů začal muž trestnou činnost už koncem loňského roku, a to především prostřednictvím sociálních sítí, kde nabízel prodej vstupenek na mistrovství světa v ledním hokeji, a i na jiná sportovní utkání. Peníze si pak nechal posílat na bankovní účet.

„Místo skutečných vstupenek, které neměl k dispozici, zasílal zájemcům padělky, které sám vyráběl. Většina falešných vstupenek na hokejové mistrovství světa je na zápasy, ve kterých hraje tým České republiky,“ dále uvedla policejní mluvčí.

Podvodník se k trestné činnosti doznal a sdělil, že získané peníze většinou použil na sázky v sázkové kanceláři. Zatím je stíhán na svobodě.

„Pokud budou mít lidé jakékoliv podezření, že si zakoupili padělky vstupenek, mohou se s oznámením obrátit na kteroukoliv služebnu Policie České republiky. Doporučujeme, aby s sebou vzali podezřelé vstupenky a veškeré kontakty, údaje a čísla účtů, kam případně poslali platbu při jejich nákupu,“ doplnila Čírtková.

Policie doporučuje lidem, aby si vstupenky zkontrolovali ještě předtím, než na zápasy vyjedou. Za první čtyři dny světového šampionátu v hokeji policie zaznamenala přes tři sta falešných nebo opakovaně prodaných vstupenek na zápasy.

 

Zdroj: KŘP kraje Vysočina, ČTK
Titulní foto: Český hokej