Hokejová Světlá mění trenéra, týmu se ujme Stanislav Mečiar
Profilovka
06. 05. 2024
visibility 333

Před zahájením letní přípravy mění hokejový klub HC Světlá nad Sázavou trenéra A-týmu. Ladislava Fixu, který u mužstva působil od sezóny 2018/2019, nahradí Stanislav Mečiar.

Stanislav Mečiar působil u sklářů jako aktivní hráč v letech 2007-2009, kdy se podílel na prvních úspěších světelského hokeje. Ve dvou sezónách ve Světlé se rodák z Brandýsa nad Labem podílel na zisku stříbrné medaile (2007/08) a o sezonu později na celkovém vítězství v lize i kvalifikaci o II. ligu.

„Zajímavostí je i fakt, že v obou sezónách si ve sklářském dresu zahrál bok po boku se svým synem Tomášem, který bude v následující sezóně také jeho svěřencem,“ informuje světelský klub na webových stránkách.

Několikanásobný reprezentační obránce a trojnásobný mistr Československa hrál kromě Pardubic například v Jihlavě, Třinci, Havlíčkově Brodě nebo Hradci Králové. V zahraničí hrál mj. za Ässät Pori (Finsko) nebo Rögle BK (Švédsko). Aktivní kariéru ukončil právě ve Světlé nad Sázavou.

Jako hlavní trenér začínal Mečiar na lavičce v České Třebové. Má zkušenosti i ze zahraničí, kde působil v Německu, Slovensku a Itálii. V uplynulém ročníku vedl tým HC Dvůr Králové nad Labem, se kterým skončil na patnáctém místě KLM Královéhradeckého a Pardubického kraje.

 

Titulní foto: HC Světlá n/S. (Jan Borek)

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image