Jste aktivní a máte nápady? Získejte až třicet tisíc na svůj projekt
Profilovka
02. 03. 2024
visibility 170

Finanční prostředky na projekty, které zlepší život místním, mohou získat mladí lidé na Vysočině. Program "Mládež kraji" realizuje Rada dětí a mládeže kraje Vysočina ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Na programu se finančně podílí i Kraj Vysočina a další města z celého kraje.

„V rámci programu budeme financovat zajímavé nápady mladých lidí na zlepšení života v místě. Částkou 5 až 30 tisíc korun budeme podporovat nejrůznější aktivity - akce pro děti, aktivity na podporu seniorů, zlepšení prostředí ve městě, pomoc hendikepovaným a další.“ sdělila koordinátorka projektu Ivana Tvrdá. Žádat o finanční příspěvek může skupina minimálně čtyř lidí ve věku 15 až 26 let. Projekty bude možné realizovat od 1. května do 30. listopadu 2024.

„Jeden ze skupiny mládežníků musí být starší 18 let. Žadatelé nám nejdříve pošlou své nápady, my je pozveme na super víkendové školení a potom budou svoje projekty prezentovat před komisí, která rozhodne o jejich podpoře,“ dodala Ivana Tvrdá.

V minulých letech byly na Vysočině podpořeny desítky projektů za téměř tři miliony korun. Mezi podpořenými lze najít třeba malý hudební nebo filmový festival, realizaci veřejných astronomických hodin, ale i úklid a údržbu lesoparku, akci pro děti, taneční soutěž, charitativní běh, studentský majáles a celou řadu dalších. „Aktivitě se meze nekladou a je jen velmi málo projektů, které jsme nepodpořili,“ doplnila Ivana Tvrdá. 

Nápady je nutné přihlásit pomocí jednoduchého formuláře na webu vysocina.mladezkraji.cz do 7. dubna 2024, kde zájemci také naleznou veškeré podrobnosti o projektu. 

Rada dětí a mládeže kraje Vysočina vznikla v roce 2001 nejen za účelem koordinace všech neziskových organizací působících v Kraji Vysočina, ale také za účelem zprostředkování komunikace mezi nimi a orgány státní správy a zajištění přísunu informací všem členům i zájemcům z řad veřejnosti.

V současné době sdružuje více než padesát tisíc individuálních členů ve třicítce organizací. V současné době realizuje několik projektů. Například www.volnocasuj.czwww.tabory-vysocina.cz, a další. Více informací o RDMKV je na webu www.rdmkv.cz

 

Více informací: Ivana Tvrdá, 605 190 633, info@rdmkv.cz.

Zdroj: Kraj Vysočina

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image