Knižní tipy pod stromeček
Profilovka
05. 11. 2023
visibility 882

V nadcházejícím předvánočním obdobím shonu a hledáním dárků, přinášíme tipy (nejen z našeho nakladatelství), které ulehčí výběr těm z vás, kteří mají v rodině knihomoly. I přes naše primární zaměření na české autory si v tomto článku dovolíme popustit uzdu a doporučíme Vám knihy z ČR i ze zahraničí, novější i starší. Pojďme do toho:

Fantasy

Pro milovníky epických fantasy, kde milostný příběh ustupuje do pozadí, aby mohlo vyniknout unikum světa, doporučujeme román Pán nočních můr autorky Jany Kvičerové (BRK, 2022).

Knihomolům i knihomolkám, kteří mají rádi nejen slovanskou mytologii ale i české autory a děj odehrávající se na našem území, by neměl uniknout román Tři bábiny kobyly autorky Věry Mertlíkové (Straky na vrbě, 2017).

Čtenáři, kteří ocení lyrickou mystiku a pozvolný rozjezd děje, ženské hlavní hrdinky, slovanskou mytologii a nádech magického realismu zasazeného do historie tisíc let zpátky, by neměli minout zatím neukončenou mini sérii Ti předurčení autorky Nikol Wolfové (BRK, 2019, 2020, 2023).

Kdo neslyšel o Zaklínači? Kdo by neznal jméno Andrzej Sapkowski? Máte doma milovníka celé této série? Prohlédněte jeho knihovnu a pokud nenaleznete Husitskou trilogii máte zaručený tip, jak vykouzlit úsměv na tváři svého milovaného - Narrenturm (Leonardo, 2005), Boží bojovníci (Leonardo, 2010), Lex Perpetua (Leonarda, 2010). Dokonalá série plná dobrodružství, českých reálií a nezaměnitelného rukopisu pana spisovatele Sapkowskiho.

 

Povídky

Kratší povídkové útvary jsou skvělou formou, jak zrušit čtecí blok, splnit si denní cíle ve čtení, nebo pomocí k rozečtení i zatvrzelého nečtenáře. Do adventní doby která na nás netrpělivě čeká doporučujeme Adventní kalendáře povídek, tedy koncept vytvořený pro lidi, kteří nemají mnoho času, ale i v uspěchané době předvánoční si každý den chtějí vyšetřit trochu času na literaturu.

  

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image