Kraj Vysočina podpořil vesnické prodejny také v našem regionu
Profilovka
06. 05. 2024
visibility 146

Kraj Vysočina každoročně využívá dotaci z Programu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR „OBCHŮDEK 2021+“ jako vítaný doplněk k vlastním prostředkům, které rozděluje prostřednictvím Fondu Vysočiny v programu "Venkovské služby". Podporu tak obdrží obchůdky například v Kožlí, Leštině, Lučici, Kejžlici nebo Čejově.

Provozovatelé vesnických prodejen potravin a drogistického zboží v obcích od 501 do 3 000 obyvatel mohli znovu požádat o dotaci na svůj provoz ve výši až 60 tisíc korun. Dotaci v celkové výši 3,8 miliónů korun Kraj Vysočina rozdělil mezi celkem 65 prodejen. Seznam příjemců je dostupný zde. Podporovány byly provozní náklady prodejny vzniklé v roce 2023. 

Kromě výše popsané podpory rozdělil Kraj Vysočina letos dalších 9 miliónů korun v rámci Fondu Vysočiny, v tomto případě mezi žadatele z obcí do 500 obyvatel.

„I v obcích této velikosti jsou prodejny s nerentabilním provozem, které zajišťují dostupnost potravin zejména pro ohrožené skupiny obyvatel, jako jsou senioři či osoby s omezenou mobilitou a proto se snažíme dotaci z MPO smysluplně využít a snížit tak riziko omezení těchto služeb,“ doplnila náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová. 

Dotace z MPO cílila na větší obce, případně na nepodpořené prodejny z programu Fondu Vysočiny v loňském roce.

 

Titulní foto: ilustrační

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image