Krajský fotbal se chystá k zimnímu spánku, světelští fotbalisté jsou půlmistry 1. A třídy
Profilovka
07. 11. 2023.

Uplynulý víkend se odehrálo poslední kolo krajské ligové soutěže A2A - REALITY 11 - 1.A třída mužů, sk. A. V dohrávce odloženého 1. kola se fotbalisté FK Světlá nad Sázavou představili na hřišti Kostelce a byli blízko dalšímu vítězství, nakonec brali bod za remízu 3:3, který jim stačil k udržení první příčky.

Utkání lépe rozehráli domácí, kteří udeřili již ve 22. minutě díky proměněné penaltě Doležala. Hosté zahájili obrat ve druhém poločase během parádní dvacetiminutovky. Nejprve se v 58. minutě trefil do sítě domácích Tomáš Čálek. O jedenáct minut později se prosadil nejlepší střelec 1. A třídy Miroslav Křikava a zvýšil svůj náskok v tabulce střelců na pět branek před druhým Petrem Karlíkem z Tisu. V 77. minutě pak navýšil vedení na 3:1 pro světelské fotbalisty Michal Sladkovský a už to vypadalo na jasné vítězství hostů.

Kostelečtí fotbalisté však nesložili kopačky a dvěma brankami Pospíšila a Laciny srovnali stav skóre na 3:3, když vyrovnávací gól padl až v nastaveném čase. I po nezvládnutém závěru utkání stačil světelskému týmu bod k udržení první příčky a titulu podzimního mistra. Utkání přihlíželo 89 platících diváků.

Tabulka 1. A třídy po podzimní části

Tabulka střelců 1. A třídy po podzimní části

Jarní část je naplánovaná na předposlední víkend v březnu. V sobotu 23. března 2024 od 15:00 hodin Světlá doma přivítá rezervu Chotěboře.

Zdroj: fotbal.cz, FK Světlá n/S.

Titulní foto: Facebook FK Bohemia Světlá n/S.

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.