Lampiónový průvod rozzářil Světlou nad Sázavou, nechyběl ani svařák
Profilovka
21. 11. 2023
visibility 504

V sobotu 18. listopadu 2023 zaplnila náměstí Trčků z Lípy a přilehlé okolí ve Světlé nad Sázavou světla lampionů. Průvod pořádaný Mateřským centrem Rolnička pod záštitou Oblastní charity Havlíčkův Brod přilákal obrovské množství návštěvníků a panovala zde výborná atmosféra.

Po úvodním slově mluvčí Oblastní charity Havlíčkův Brod Moniky Kadlecové si mohli návštěvníci poslechnout několik známých melodií pod taktovkou Olgy Fialové, ředitelky DDM Světlá nad Sázavou. Následně se již mohli všichni přítomní v čele s koordinátorkami z Mateřské Centrum Rolnička vydat do průvodu, který směřoval po mostě přes řeku Sázavu, do zámeckého parku a zpět na náměstí. Celou cestu je doprovázela živá hudba kapely Fernet. Počet účastníků byl tak vysoký, že světýlka lampionů bezmála zaplnila celý okruh průvodu!

Lampionový průvod (video Honza Šafránek, YouTube)

Po příchodu zpět na náměstí si mohli zájemci ještě pustit plovoucí svíčky v kašně. Během akce mohli návštěvníci u stánku pořadatele najít domácí perníčky upečené přímo v Rolničce, dále úžasné koláče z Haberské pekárny a na zahřátí nechyběl ani horký čaj, nebo svařák.

Podle nadšených tváří zúčastněných dětí i spokojených úsměvů dospělých se zdá, že Lampionový průvod se opravdu vydařil. I s ohledem na nadstandardní účast pořadatelé doufají, že jim všichni návštěvníci odpustili drobné technické a organizační nedostatky, a věří, že se tato akce stane tradičním předvánočním cílem místních obyvatel.

„Na závěr bychom jménem pořadatele chtěli poděkovat všem, kteří se na akci podíleli, zejména pak Haberská pekárna, KyTICe - Kulturní zařízení Světlá nad Sázavou, Město Světlá nad Sázavou, Dům dětí a mládeže Světlá nad Sázavou, Kapela Fernet Šok a Lion. A největší díky potom patří všem návštěvníkům, kteří v tak hojném počtu dorazili a pomohli nám rozsvítit Světlou,“ děkují pořadatelé z Mateřského centra Rolnička Světlá nad Sázavou a Oblastní charity Havlíčkův Brod.

 

Zdroj text a foto: Facebook (Oblastní Charita Havlíčkův Brod, MC Rolnička)