Na tradičních rybářských závodech ve Světlé se sešlo přes sto soutěžících
Profilovka
09. 05. 2024
visibility 447

V sobotu 4. května 2024 se ve Světlé nad Sázavou konaly tradiční májové rybářské závody. Celkem 108 rybářů a rybářek bojovalo ve dvou kategoriích na rybnících v zámeckém parku. Vítězství slavil Jaromír Slavík z Humpolce, nejlepší rybářkou byla domácí Pavla Fišerová a v dětském závodě zvítězil světelský Petr Kubíček.

Rybářské závody (YouTube, Honza Šafránek)

O tom, že je závod v zámeckém parku oblíbený, svědčí každoroční hojná účast rybářů téměř z celé republiky. Letos se ve Světlé sešli příslušníci Petrova cechu mj. z Kolína, Třebíče, Pardubic, Českého Brodu, Prahy, Velkého Meziříčí, Nové Paky nebo Českých Budějovic.

Před zahájením závodu se pořadatelům přihlásilo 72 rybářů z nichž bylo šest žen. Lovilo se na jeden prut s jedním návazcem. Ryby se stanovenou lovnou délkou dle rybářského řádu se hodnotily 1 centimetr za 1 bod, ostatní druhy ryb se počítaly 1 bod za 1 kus.

Závod byl rozdělen do dvou poločasů. Po ukončení závodu se rybářům sečetly jejich úlovky, které vynesly celkové pořadí. Z dvaasedmdesáti účastníků pouze dva nezískali žádný bod. Cenu za největší ulovenou rybu (60 centimetrů) získal Michal Pavlíček z Ledče nad Sázavou. Nejúspěšnější ženou se stala Pavla Fišerová ze Světlé nad Sázavou, která za své úlovky nasbírala 237 bodů a z celkového počtu soutěžících se umístila na 21. místě. Předávání cen nejúspěšnějším závodníkům se zúčastnil i starosta města Světlá nad Sázavou František Aubrecht.

Dětského závodu se zúčastnilo 36 mladých rybářů a rybářek. Nejvíce se dařilo domácímu Petrovi Kubíčkovi, který soutěž vyhrál s krásnými 996 body. Nejlepší slečnou se stala Karolína Jiráková ze Závidkovic za 244 bodů.

Hlavní závod (72 závodníků):
  1. Jaromír Slavík (Humpolec – 746 bodů)
  2. Michal Pavlíček (Ledeč n/S. – 695 bodů)
  3. Milan Tkáč (Kolín – 684 bodů)
  4. Petr Musílek (Chotěboř – 640 bodů)
  5. Lukáš Mojžíš (České Budějovice – 585 bodů)
  6. Lukáš Beránek (Světlá n/S. – 454 bodů)
  • Nejlepší žena: Pavla Fišerová (Světlá n/S. – 237 bodů)
Nejúspěšnější rybáři hlavního závodu

Kompletní výsledky

Dětský závod (36 závodníků):
  1. Petr Kubíček (Světlá n/S. – 996 bodů)
  2. Adam Hošek (Velké Meziříčí – 321 bodů)
  3. Karolína Jiráková (Závidkovice – 244 bodů), nejlepší slečna

Kompletní výsledky dětského závodu

 

Foto: YouTube (Honza Šafránek)

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image