Odsouzené ženy se pilně připravují na zkoušky, na Slavnostní předávání výučních listů už si vyrobily šerpy
Profilovka
04. 06. 2024
visibility 53

Termíny závěrečných zkoušek učebního oboru Provozní služby se blíží a odsouzené ženy z končících ročníků, zařazených do tohoto učebního oboru, se pilně připravují na všechny tři části zkoušek. Pokud prospějí jak u písemné, praktické a ústní části, čeká je Slavnostní předávání výučních listů a ročníkových vysvědčení.

Žákyně si proto za pomoci svých vyučujících vyrobily šerpy na Slavnostní předávání výučních listů, které se ve Věznici Světlá nad Sázavou uskuteční dne 20. června 2024. Šerpy vyráběly při odborném výcviku šití, a daly si na nich velmi záležet. Nejprve musely naprogramovat vyšívací stroj, který následně žákyně obsluhovaly, poté šerpy ušily, v barvách Středního odborného učiliště zhotovily kokardy a šerpy nazdobily. S vyhotovením šerp jim také pomáhaly žákyně z prvních ročníků učebních oborů.

Vzhledem k tomu, že Slavnostní předávání výučních listů nebude probíhat pouze ve Světlé, ale i na Školském vzdělávacím středisku ve Stráži pod Ralskem, zhotovily šerpy s nápisem "Absolvent 2024" i pro žáky končících ročníků na jejich ŠVS.

Text, foto: Věznice Světlá n/S.