Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě se zúčastnilo přes 140 vystavovatelů
Profilovka
07. 10. 2023
visibility 406

Tento víkend 6. a 7. října se v Havlíčkově Brodě konal 33. ročník Podzimního knižního veletrhu v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě. Celkem se zúčastnilo 143 vystavovatelů včetně světelské rodačky a spisovatelky Nikol Wolfové.

Letošní ročník veletrhu měl motto: Po válce v šest hodin večer. Citát je známý z Osudů dobrého vojáka Švejka a má znamenat výraz solidarity s napadenou Ukrajinou a také pocta Jaroslavu Haškovi.

Doprovodný program byl opravdu bohatý a návštěvníci měli z čeho vybírat. Konaly se autogramiády, křty knih, autorská čtení, přednášky a další. Také se udělovala cena Littera Astronomica, kterou uděluje Česká astronomická společnost a in memoriam ji obdržel RNDr. Antonín Bečvář za jeho celoživotní publikační činnost v oblasti popularizace astronomie.

Poprvé se knižního veletrhu jako vystavovatele zúčastnilo Nakladatelství BRK, které zastupovala světelská rodačka Nikol Wolfová. „Byla to naše první zkušenost s veletrhem jako vystavovatelé a moc jsme se těšili. Překvapilo nás, že veletrh minula mladší cílová skupina čtenářů. Výběr byl pestrý, dny byly nabité přednáškami a besedami. Mrzí nás, že účast návštěvníků nebyla vyšší…“, sdělila po veletrhu spisovatelka a nakladatelka.

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image