Rybáři koupili rybník Světlá za 6,5 milionů, rybolov bude zahájen v květnu
Profilovka
27. 03. 2024
visibility 1439

Středočeský územní svaz nedávno zakoupil rybník Světlá ležící nedaleko Světlé nad Sázavou v kraji Vysočina. Celková rozloha pozemku je 3 hektary, 1,9 hektaru tvoří vodní plocha, zbylá území představují přilehlé pozemky a příjezdová cesta.

Nákup rybníka vyšel Středočeský územní svaz na 6 490 000 korun a byl uhrazen z Fondu na nákup vodních plochtransparentního účtu.

Rybník byl zkolaudován v roce 2022. Je napájen Žebrákovským potokem. Vodní plocha byla využívána pro sportovní rybolov, a to zejména pro lov přívlačí a muškaření. Rybník je vybaven bezpečnostním přelivem, hráz je sypaná a zhutněná. Zařízení výpusti je z prefabrikovaného betonu s plastovým výpustním potrubím. Boční bezpečnostní přeliv je z kameninové rovnaniny, která je nasucho zajištěna betonovými prahy.

Rybník bude registrován jako vodní plocha v celoročním mimopstruhovém režimu, avšak v době od 1. 11. do 31. 3. zde bude povolen pouze lov přívlačí a muškaření a lov na dírkách (pokud to počasí dovolí).

Rybolov se bude řídit veškerými pravidly a podmínkami k odlovu, kterou jsou stanoveny pro všechny vodní plochy SÚS a jsou zveřejněny na webu www.crs-sus.cz, tzn. i placení místenky a povinnost mít stažené oprávnění.

Místenky se budou platit prostřednictvím odeslané SMS, a to ve výši 25 Kč pro mimopstruhový režim, ve tvaru HOSVE25 na tel. č. 90211 a ve výši 50 Kč ve tvaru HOSVE50 na tel. č. 90211 v době, kdy se bude lovit přívlačí a muškařením.

Zdejší vodní plochu budou moci využívat naše MO, které jsou v dojezdové vzdálenosti 40 km, jako jsou Vlašim, Žleby, Dolní Kralovice, Zruč nad Sázavou, Vlastějovice, ale i další rybáři, kteří jsou držiteli celosvazové, celorepublikové či středočeské územní MP povolenky.

„Osobně jsem z některých míst zaznamenal kritiku nákupu, ale přiznám se, že jí vůbec nerozumím. Měli bychom mít spíše radost, že jsme získali další vodní plochu, která doposud sloužila soukromému rybolovu a z privátního sektoru ji vkládáme do společného rybolovu. Přijde mi to spíš jako závist, ale s tím umím žít a radost mi to nekalí. Já jsem rád, že jsme se tak rozhodli a velmi rychle nákup zrealizovali, protože především pro náš územní svaz je to skvělá investice do našeho majetku,“ uvedl předseda Dušan Hýbner.

Rybolov na rybníku Světlá bude zahájený 1. května 2024.

 

Foto: ilustrační (Google Maps)

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image