Šachisté ze Světlé nad Sázavou vezou z MČR mládeže cenné kovy
Profilovka
23. 03. 2024.
481

Ve dnech od 9. do 16. března 2024 se v Koutech nad Desnou uskutečnilo Mistrovství ČR mládeže do 16 let. Akce se konala v hotelu Dlouhé Stráně, který má pro šachové akce ideální zázemí. Pořadatelem Mistrovství ČR mládeže byla z pověření Šachového svazu České republiky Šachová škola Světlá nad Sázavou.

V každé kategorii chlapců hrálo 24 oprávněných hráčů, zatímco ve 4 kategoriích dívek hrálo celkem 100 hráček. Ve FIDE openu nastoupilo 38 hráčů. Další hráči nastoupili do bleskového turnaje. Za šachovnicemi zasedlo celkem 240 hráčů. Včetně doprovodů se akce zúčastnilo 500 příznivců královské hry. Každá kategorie hrála samostatný turnaj. Turnaje se hrály švýcarským systémem na 9 kol.

V kategorii desetiletých dívek dominovala Barbora Tykalová z ŠK Sokol Klatovy. Barbora vyhrála všech 9 partií a odskočila soupeřkám o 2,5 bodu. Druhé místo v pořadí obsadila Mája Komárková a třetí místo vybojovala Nandin Ulsbold z Šachového klubu Světlá nad Sázavou. Kategorii desetiletých chlapců vyhrál Vít Buček z Beskydské šachové školy. Stříbrnou medaili získal Daniel Vo a bronz získal David Vydra.

Vítězem kategorie D12 se stala Veronika Vančáková z Beskydské šachové školy. Druhou příčku obsadila Linda Štěpánková a třetí místo vybojovala Eliška Janoušková. Mistrem ČR v kategorii chlapců do 12 let se stal Makar Honcharov z ŠK 64 Plzeň. Stříbrnou medaili získal Martin Policar a bronz si odvezl Vojtěch Velím.

Mezi čtrnáctiletými dívkami byla nejlepší Kateřina Kammová z oddílu ŠK JOLY Lysá nad Labem. Druhou příčku obsadila Linda Slívová a bronzovou medaili vybojovala Hana Bártová z ŠK Světlá nad Sázavou. V kategorii chlapců do 14 let se stal mistrem ČR Bruno Topenčík z ŠK Joly Lysá. Stříbrnou medaili obdržel Matěj Křivka a bronz si odvezl David Martirosyan.

V kategorii šestnáctiletých dívek se stala mistryní ČR Emma Dobsa z Unichessu. Druhé místo obsadila Amálie Zádrapová a třetí se umístila Kristýna Dorazilová. Mistrovství ČR chlapců do 16 let vyhrál Daniel Pražák hrající za Klub šachistů Říčany 1925. Vicemistrem ČR se stal Daniel Juhaňák a třetí skončil Tadeáš Hladký.

„Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat všem hráčům za jejich výkony a hru fair play, všem rodičům, trenérům a doprovodům za spolupráci a pochopení, všem trenérům za rozbory, přednášky a simultánky, rozhodčím za jejich velice kvalitní práci. Děkuji všem spolupracovníkům, kteří pomohli zdárnému průběhu Mistrovství ČR mládeže do 16 let,“ uvedl Ing. Zdeněk Fiala, ředitel turnaje.

Zdroj text a foto: chess.cz