Šipkaři bojovali o Pohár Boňkova, double slavil Lukáš Daňo ze Světlé
Profilovka
17. 04. 2024
visibility 677

Druhý ročník šipkového turnaje Boňkov Cup se konal v sobotu 13. dubna v obci Boňkov nedaleko Humpolce v místním kulturním domě. Během jednoho dne se odehrály tři turnaje, kterých se zúčastnilo rovných 100 hráčů. Vítězství obhájil Lukáš Daňo z týmu Melouni Světlá nad Sázavou.

Ve dvojicích se obhájcům nedařilo

Dvojici Michal Adam a Jan Stoklasa se nepovedla obhajoba vítězství z loňského ročníku a obsadili nepopulární bramborovou pozici. Naopak se dařilo rodinnému páru David a Filip Bártlovi, kteří se umístili na třetím místě. Lépe na tom byli už jen Jan Žáček s Jaromírem Hrušou a narychlo poskládaný tým Lukáš Daňo a Petr Beneš, který nakonec dokázal celý turnaj vyhrát. Nejlepším mixovým párem byla dvojice z Těmic Ivana Jakoubková a Jan Čábelka.

Vítězové turnaje dvojic

Výsledky – DVOJICE

V jednotlivcích se dařilo světelským šipkařům

Do hlavního turnaje jednotlivců se přihlásilo 48 šipkařů. Hrála se královská hra 501 Double Out na dva vítězné legy oboustranným pavoukem.

Pavoukem turnaje mužů skvěle proplouvali hráči týmu Melouni Světlá nad Sázavou Lukáš Daňo a Ondřej Bareš, kteří se dostali až do finále pravé strany a tím měli jistotu stupňů vítězů. Do samotného finále se nakonec po vítězství 2:1 probojoval obhájce vítězství Lukáš Daňo. Ve finále strany poražených se utkali Ondřej Bareš a David Bártl. Davidovi se odveta z předchozí fáze turnaje povedla a mohl si zopakovat finálový souboj s Lukášem z loňského ročníku. 

Samotné finále pak bylo velice vyrovnané, první utkání vyhrál David a tak se šlo do druhého utkání. V něm nakonec rozhodoval poslední leg, který lépe zvládl Lukáš a mohl slavit již druhé vítězství na tomto turnaji. Nejlepší ženou se na celkovém devátém místě stala Ivana Jakoubková z týmu ŠK Těmice.

Nejlepší hráči turnaje jednotlivců

Výsledky – JEDNOTLIVCI

Vítězem doplňkového turnaje Open se stal Jiří Trojan z týmu Popelníci Světlá nad Sázavou, který ve finále porazil Jaroslava Mrkvičku z Hospůdky Jiřická. Třetí se umístil Filip Bártl z Havlíčkova Brodu. Nejlepší ženou se stala světelská Rebelka Radka Hanousková na celkovém čtvrtém místě.

Vítězové turnaje Open

Výsledky - OPEN

Binga byla ve všech turnajích nahlášena celkem 5x – Bareš Ondřej 2x, Voda Michal, Hubus Martin (jednotlivci), Daňo Lukáš (dvojice). Nejvyšší zavření předvedl David Bártl v podobě 160 bodů.

Ondřej Bareš přebírá cenu za největší počet naházených bing

 

Velké díky všem účastníkům, pomocníkům a partnerům

Velké poděkování patří firmě ADAM PODVRTY za parádní ceny do turnaje a personálu za výborné občerstvení a skvělou obsluhu. Druhý ročník tohoto turnaje je za námi, pořadatelé ještě jednou děkují všem účastníkům, pomocníkům a (nejen) šipkovým nadšencům, kteří se nebáli přidat ruku k dílu (hlavně při úklidu)...

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image