Staročeské Velikonoce na Michalově statku v Pohledi pokračují ještě dnes
Profilovka
31. 03. 2024
visibility 150

Sezóna roku 2024 začíná na Michalově statku tradičně na velikonoční svátky. Návštěvníci mají opět možnost nahlédnout do života obyvatel selského statku o velikonočních svátcích v časech před zrušením poddanství v Čechách. Staročeské Velikonoce pokračují ještě v neděli 31. března od 10 do 17 hodin.

Staročeské Velikonoce (YouTube, Honza Šafránek)

„Vyzdobená světnice s prostřenou tabulí ukáže, co se o velikonocích jedlo a pilo. Pokud to dovolí podmínky na dvoře budou k vidění i ukázky některých jarních prací a příprava polního nářadí. Uvidíte také naše krávy původního českého plemene česká červinka. Ukázky drobných řemesel a prodej velikonočních výrobků bude probíhat na vejminku a v přilehlé chalupě bezzemka. V místním hospodě u Františka Josefa můžete ochutnat tradiční velikonoční jídla,“ zve na návštěvu Spolek pro obnovu Českého království.

Na Bílou sobotu zde vystoupil folklorní soubor Škubánek ze Světlé nad Sázavou se svým velikonočním programem (vynášení smrtky, dívčí koleda s novým lítem, obchůzka s řehtačkami apod). Pro diváky měly děti celkem čtyři vystoupení, která se jim moc povedla a potěšily jak své rodiče, tak početné obecenstvo.

 

Foto: Facebook (Honza Šafránek)

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image