Světelské florbalistky končí v 1. kole play-off, Aligators Šitbořice dokonaly obrat
Profilovka
07. 03. 2024.

O postupujícím do osmifinále 1. ligy žen mezi SB Světlá nad Sázavou a Aligators Šitbořice muselo rozhodnout třetí utkání. I přes maximální nasazení nedokázaly světelačky porazit Aligátorky a po slibně rozehrané sérii končí již v prvním kole play-off.

Aligátorky o výsledku utkání rozhodly již v první třetině, kdy během necelých sedmi minut nasázely hostujícím hráčkám čtyři góly. Světlá v průběhu utkání soupeřky přehrávala, první branku ale vstřelila až v polovině utkání za stavu 0:5. Celkově pak domácí tým přestřílela poměrem 31:17. Florbal se však hraje na branky a ty byly ve prospěch Aligátorek.

Skóre zápasu uzavřela Monika Zimolová, která zvyšovala na konečných 6:2. Zároveň se blýskla hattrickem a získala ocenění hvězda utkání.

„I dneska se hrál vyrovnaný zápas, ale o výsledku rozhodla první třetina, kdy Aligátorky daly 4 góly. Od druhé třetiny jsme sice domácí zmáčkly, ale daly jsme už jenom dva góly. Gratuluji Aligátorkám k postupu a přeji mnoho štěstí v dalším kole play-off. Cením si toho, že holky odehrály celý zápas na 100 % a donutily domácí podat naprosté maximum. Jako nováček soutěže se nemáme za co stydeť, odehrály jsme zajímavou sezónu. Děkujeme fanouškům oběma táborů i výborným rozhodčím,“ okomentoval utkání trenér Světlé Tomáš Rosecký.

Své dojmy po utkání sdělil i tréner vítězného týmu Zdeněk Dolíhal: „K dnešnímu utkání nemám pravdepodobně co vytknout. Holky odehrály fantastické utkání, obzvláště první třetina určila vývoj utkání. Souhlasím s trenérem hostí, že nás od druhé části soupeř tlačil, ale s tím se počítalo a byl to částečně herní plán. Po vedení 4:0 jsme soupeře nechtěli pustit do větších šancí, což se povedlo. Byť nás tlačil, tak se dostal k jednoduchým střelám, které golmanka pohlídala. Jsem rád, že jsme tuto sérii zvládli. Děkujeme soupeři za pěknou sérii a rozhodčím za fér utkání. A v sobotu vzhůru do Dobrušky! Na závěr chci poděkovat FANOUŠKŮM! Děkujeme za podporu, bez které by to nešlo.“

Výsledkový servis 1. kolo play-off:

3. zápas: Aligators Šitbořice vs SB Světlá nad Sázavou 6:2 (2 - 1)

Branky: 9. Zimolová, 11. Wronková, 12. Lengálová, 16. Mátlová, 29. Zimolová, 48. Zimolová - 32. Kudlová, 45. Císařová

Do osmifinále 1. ligy žen postupují Aligators Šitbořice.