Světelské florbalistky padly až v prodloužení, o postupujícím do osmifinále první ligy se rozhodne ve středu
Profilovka
05. 03. 2024.

Velice vyrovnané je 1. kolo florbalového play-off 1. ligy žen mezi SB Světlá nad Sázavou a Aligators Šitbořice. Aktuálně je stav po dvou zápasech vyrovnaný 1:1. Ve středu se tak rozhodne, který z týmů postoupí do osmifinále.

V sobotním utkání byly světelačky dvě třetiny lepší, soupeřky přestřílely a ve 41. minutě vedly už 5:2! Aligátorky však dokázaly snížit a následně dokonce vyrovnat. Utkání tak muselo jít do prodloužení, které v 63. minutě rozhodla světelská Šárka Kudlová a stala se hvězdou zápasu. Dvěma brankami se blýskla Viktorie Vaňková. Světlá zvítězila 6:5 a mohla se těšit na nedělní odvetu na domácí palubovce.

V nedělním duelu začaly světelské florbalistky skvěle. Od 11. minuty vedly díky brance Leony Franclové. Těsně před koncem druhé třetiny zvyšovala vedení domácích Karolína Urbanová a do šaten se šlo za stavu 2:0 pro Světlou. Vítězství a postup do dalšího kola play-off bylo velmi blízko. Stejně jako v sobotním utkání, tak i v tomto, se Aligátorkám podařilo srovnat skóre. Tentokrát vyrovnaly necelé tři minuty před koncem základní hrací doby. Prodloužení nakonec rozhodla Petra Ondráčková brankou v 65. minutě po individuální akci. Hvězdami utkání se staly brankářky obou týmů, Tereza Bláhová (Světlá) a Simona Pytlíková (Šitbořice).

Dneska to byl od nás úplně jiný výkon než včera, nedařil se předchod do útoku, hosté byli všude dřív. Paradoxně jsme ale dokázali vsítit dva góly, přesto přes zlepšený výkon Aligátorky vyrovnaly. V prodloužení hosty dvakrát zachránila gólmanka ve vyložených šancích. Bohužel naše ztráta míčku vedla k prodloužení série. Hrozná škoda, postup byl blízko. Holt ho musíme uhrát ve středu v Křenovicích. Díky za mohutnou podporu fanoušků, další neděli jim znovu přivedeme do haly pořádný florbal,“ komentoval nedělní utkání trenér domácích Tomáš Rosecký.

Rozhodující utkání se hraje ve středu 6. března od 19:00 hodin ve sportovní hale v Křenovicích u Brna. Opět se očekává vyrovnaná bitva s napínavým koncem.

Zvládne Světlá podruhé vyzrát na Aligátorky a postoupit do osmifinále 1. ligy žen? To se dozvíme zítra večer. Budeme držet palce.

Výsledkový servis:

1. zápas: Aligators Šitbořice vs SB Světlá nad Sázavou 5:6 pp. (0 - 1)

Branky: 5. Lengálová, 27. Vokálová, 43. Kohoutková, 52. Zimolová, 56. Mátlová - 3. Hartlová, 15. Beránková, 40. Váňová, 40. Císařová, 41. Váňová, 63. Kudlová

2. zápas: SB Světlá nad Sázavou vs Aligators Šitbořice 2:3 pp. (1 - 1)

Branky: 11. Franclová, 40. Urbanová - 52. Lengálová, 58. Pevná, 65. Ondráčková