Světelským hokejistům tentokrát koncovka nesedla, semifinále s Budějovicemi je vyrovnané
Profilovka
22. 03. 2024.
346

Jako přes kopírák, ale v obráceném gardu. Tentokrát závěr vyšel Žihadlům. Vítěznou branku hostí vstřelil minutu a půl před koncem kapitán Trojan. Po dvou brankách vstřelili domácí Krajíček a hostující Krutiš s Trojanem. Semifinále pokračuje v sobotu 23. března od 17:00 hodin na zimním stadionu v Moravských Budějovicích.

Z důvody závady na autobusu hostí začalo utkání s dvacetiminutovým zpožděním. To domácí nerozhodilo a hned ve druhé minutě se ujali vedení po střele Kořínka, kterou tečoval Špatenka. Žihadla se z branky oklepala a už v 12. minutě vyrovnal Krutiš. Během následujících čtyř minut vstřelili hosté další dvě branky a rázem to bylo už 1:3. Naštěstí pro skláře se jim ještě do přestávky podařilo snížit díky sólo akci Krajíčka. Atraktivní hokej pokračoval i po přestávce, kdy se střídaly šance na obou stranách. Nakonec si každý tým připsal po brance, když na hostující gól Wasserbauera odpověděl Kubát. Ve třetí třetině se podařilo světelským hokejistům utkání srovnat. Druhou branku v utkání vstřelil Krajíček a Světlá se nadechovala k obratu v utkání. Bohužel skláři nevyužili nabízených šancí. Utkání tak rozhodl v předposlední minutě kapitán hostů Trojan, který ještě dvě vteřiny před závěrečnou sirénou přidal pojistku do prázdné brány. Semifinále je nyní vyrovnané 1:1.

„Tentokrát to na soupeře nestačilo. Všem našim fanouškům děkujeme za podporu!“ komentoval utkání světelský hokejový klub.

Podrobný report z utkání ZDE.

Fotogalerie z utkání

V sobotu se světelští hokejisté vrací zpět do Moravských Budějovic, aby zde od 17:00 hodin vybojovali další bod semifinálové série.

Fanclub HC Světlá n/S. opět pořadá společný výjezd autobusem. Odjezd je plánován v 15:00 z Pěšinek a v 15:05 z náměstí Trčků z Lípy.

Ti, co se nemohou zúčastnit osobně, tak můžou průběh utkání sledovat živě na onlajnech.

Semifinále KLM Vysočiny - 2. zápas:

HC Světlá nad Sázavou vs HC Žihadla Moravské Budějovice 4:6 (2:3, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Špatenka (Kořínek), 18. Krajíček, 31. Kubát, 44. Krajíček (Kořínek) – 12. Krutiš (Vranka, Trnka), 15. Novák (Mikeš), 16. Krutiš (Pucher), 26. Wasserbauer (Čermák), 59. Trojan (Mikeš, Čermák), 60. Trojan (Mikeš)

Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 353. Průběžný stav série 1 - 1 [4:3; 4:6]

HC Světlá nad Sázavou: M. Koubský (A. Uher) — D. Kopecký, D. Mendl, T. Mečiar, J. Kořínek, M. Vála, J. Adam, J. Svoboda, D. Piskač — O. Špatenka, T. Kohout, J. Doležal, J. Přibyl, T. Kratochvíl, J. Krajíček, D. Kozlík, P. Pokorný, J. Kubát, M. Dolinský

HC Žihadla Moravské Budějovice: D. Vacek (L. Tržil) — J. Wasserbauer, R. Čermák, P. Trnka, D. Salát, M. Theimer, V. Vranka — T. Sigmund, M. Kravec, O. Novák, P. Krutiš, D. Štorek, J. Trojan, P. Pucher, R. Mikeš, A. Kotačka, P. Válek

Rozhodčí: Jan Doležal, Michal Suchý — Martin Klouda, Petr Křivohlavý

on-line report

Semifinále HC Lední Medvědi Pelhřimov vs HC Chotěboř

Průběžný stav série 1 - 2 [5:6; 2:4; 4:3p]

1. zápas (16. 3. 2024): HC Lední Medvědi Pelhřimov vs HC Chotěboř 5:6 (2:0, 2:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 1. Votápek, 12. Hadrava Marek (Hadrava Martin, Kasalý F.), 23. Cejpek, 27. Vysloužil (Vácha), 54. Dvořák – 30. Adam (Pejchal, Eis), 33. Svoboda, 39. Vlček (Mašek), 49. Svoboda, 50. Hospodka Jan (Březina, Stránský), 52. Vantuch (Eis, Adam)

2. zápas (20. 3. 2024): HC Chotěboř vs HC Lední Medvědi Pelhřimov 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Eis (Dvořák), 5. Sedláček, 33. Dymák (Dvořák, Suchý), 56. Dvořák – 49. Dvořák (Bříza, Vrátný), 54. Votápek (Bříza, Dvořák)

3. zápas (21. 3. 2024): HC Lední Medvědi Pelhřimov vs HC Chotěboř 4:3p (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Pospíchal (Hadrava Martin, Vysloužil), 39. Hadrava Marek (Hadrava Martin, Pospíchal), 59. Vrátný (Votápek, Šťáva), 64. Vácha (Hadrava Marek) – 15. Sedláček (Pecen), 35. Hospodka Jan (Vantuch), 55. Kříž (Eis)