Světlá rozdělila dotace pro místní sportovní kluby, spolky a organizace ze sociální oblasti
Profilovka
03. 04. 2024
visibility 465

Rada města Světlá nad Sázavou má jasno, kam a jaké částky půjdou z rozpočtu města na podporu volnočasových aktivit a sociální oblasti. Celkem se plánuje rozdělit téměř tři a půl milionu korun mezi sportovní kluby, neziskové organizace a ostatní spolky. Dalších více jak 300 tisíc je určeno na individuální dotace.

„Zájem o dotace byl přibližně stejný jako v předchozích letech, celkem bylo podáno 35 žádostí o programovou dotaci a 5 žádostí o individuální dotaci. Okruh žadatelů je téměř neměnný,“ sdělila k počtům dotací Blanka Sedláková, tisková mluvčí města Světlá nad Sázavou.

 

Účelové dotace se poskytují celkem ve čtyřech programech:

  • podpora sportovních aktivit
  • podpora kulturních a volnočasových aktivit
  • podpora v oblasti péče o zdravotně postižené občany
  • podpora oblasti prevence sociálně patologických jevů

 

Ze sportovních aktivit město podpoří širokou škálu klubů, od českých turistů, lyžařů, tenistů až po fotbalisty. Nejvíce již tradičně město přispívá hokejovému klubu HC Světlá nad Sázavou, pro který je letos vyčleněno 868 tisíc korun. Z vyšších částek obdrží například Fotbalový klub (660 tisíc), Florbalový oddíl (580 tisíc) nebo Folklorní soubor Škubánek (380 tisíc – z toho 300 tisíc je určených na Folklorní festival, který se koná 7. až 8. června).

„V oblasti sportu se dotace jednotlivým klubům navýšily, v ostatních oblastech jsou zhruba stejné,“ pokračovala mluvčí Sedláková. Celkem je na podporu sportovních aktivit připraveno přes dva a půl milionu korun.

Světlá podpořila také subjekty ze sociální oblasti jako jsou Oblastní charita Havlíčkův Brod, Fokus Vysočina, Háta, o.p.s., Potravinová banka Vysočina nebo charita AL PASO Vysočina. Všem subjektům, které podaly žádost o dotaci, bylo vyhověno.

Podrobný přehled všech příjemců dotací je na webových stránkách města

 

Lhůty pro podání dotací

Lhůta pro podání programových (účelových) dotací na další rok končí před Vánoci, většinou kolem 20. prosince. „V případě programových dotací je lhůta pro podání žádostí pevně stanovena v programu poskytování dotací,“ upřesňuje mluvčí.

Individuální dotace na kulturu, sport, sociální oblast a další jsou ve výši 360 tisíc korun. „Individuální dotace nejsou tolik svázány pravidly jako programové, řeší konkrétní potřebu konkrétního subjektu na základě podané žádosti. Žádat lze kdykoli v průběhu roku,“ vysvětluje Sedláková a doplňuje, že podání žádosti o individuální dotaci musí být provedeno před konáním akce. „Je třeba brát ohled na termíny jednání rady města, jelikož podklady pro radu města musí být připraveny ještě o týden dříve,“ uzavřela téma dotací tisková mluvčí města.

 

Foto: iSVĚTELSKO.cz

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image