Světlá si vynutila rozhodující zápas semifinále, ve finále už je Chotěboř
Profilovka
28. 03. 2024.
432

Hokejisté Světlé porazili ve čtvrtém zápase semifinále play-off Krajské ligy na domácím ledě Moravské Budějovice 3:1, srovnali stav série na 2:2 a vynutili si rozhodující sobotní utkání. Dvěma body se pod výhru sklářů podepsal Jakub Doležal. Vítěznou branku vstřelil Jiří Přibyl.

Tentokrát o osudu utkání rozhodla první třetina. Již v 7. minutě se po přihrávce Doležala trefil Krajíček. Za další tři minuty zvyšoval vedení sklářů Přibyl a navodil domácím fanouškům optimistické myšlenky na prodloužení série. V závěru třetiny ještě nevyužil sólo Kozlík, ale dlouho smutnit nemusel. Ve 27. minutě využil zaváhání obrany hostů a zvýšil už na 3:0 pro domácí. Čestný úspěch Žihadel zaznamenal v 57. minutě Vranka.

Světlá tak po odmakaném výkonu zaslouženě vyhrála a vynutila si rozhodující páté utkání hrané v sobotu 30. března na ledě Moravských Budějovic. Zápas začíná v 17:00 hodin a jeho průběh lze sledovat také živě na onlajnech. Vítěz tohoto utkání pak ve finále vyzve Chotěboř, která porazila Pelhřimov 3:1 na zápasy.

Podrobný report z utkání je ZDE.

1. Semifinále - HC Žihadla Moravské Budějovice vs HC Světlá nad Sázavou

Průběžný stav série 2 - 2 [3:4; 6:4; 4:1; 1:3]

4. zápas (27. 3. 2024): HC Světlá nad Sázavou vs HC Žihadla Moravské Budějovice 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Krajíček (Doležal), 10. Přibyl (Doležal), 27. Kozlík – 57. Vranka (Pucher, Válek)

Vyloučení: 4:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 357.

HC Světlá nad Sázavou: M. Koubský (M. Urban) — D. Kopecký, D. Mendl, T. Mečiar, M. Vála, J. Adam, J. Svoboda, D. Piskač — J. Doležal, T. Kohout, J. Přibyl, T. Kratochvíl, J. Krajíček, D. Kozlík, P. Pokorný, J. Kubát, O. Špatenka, M. Dolinský

HC Žihadla Moravské Budějovice: D. Vacek (L. Tržil) — J. Wasserbauer, P. Trnka, M. Theimer, V. Vranka — P. Pucher, M. Kravec, P. Válek, L. Rytnauer, O. Novák, P. Krutiš, D. Štorek, J. Trojan, R. Mikeš, T. Sigmund, A. Kotačka

Rozhodčí: Jan Doležal, Svatopluk Kopeček — Petr Křivohlavý, Vojtěch Kukeně

on-line report

2. Semifinále - HC Lední Medvědi Pelhřimov vs HC Chotěboř

Konečný stav série 1 - 3 [5:6; 2:4; 4:3p; 4:5], do finále postupuje Chotěboř

1. zápas (16. 3. 2024): HC Lední Medvědi Pelhřimov vs HC Chotěboř 5:6 (2:0, 2:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 1. Votápek, 12. Hadrava Marek (Hadrava Martin, Kasalý F.), 23. Cejpek, 27. Vysloužil (Vácha), 54. Dvořák – 30. Adam (Pejchal, Eis), 33. Svoboda, 39. Vlček (Mašek), 49. Svoboda, 50. Hospodka Jan (Březina, Stránský), 52. Vantuch (Eis, Adam)

2. zápas (20. 3. 2024): HC Chotěboř vs HC Lední Medvědi Pelhřimov 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Eis (Dvořák), 5. Sedláček, 33. Dymák (Dvořák, Suchý), 56. Dvořák – 49. Dvořák (Bříza, Vrátný), 54. Votápek (Bříza, Dvořák)

3. zápas (21. 3. 2024): HC Lední Medvědi Pelhřimov vs HC Chotěboř 4:3p (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Pospíchal (Hadrava Martin, Vysloužil), 39. Hadrava Marek (Hadrava Martin, Pospíchal), 59. Vrátný (Votápek, Šťáva), 64. Vácha (Hadrava Marek) – 15. Sedláček (Pecen), 35. Hospodka Jan (Vantuch), 55. Kříž (Eis)

Branky a nahrávky: 12. Dvořák (Pešek), 33. Dvořák (Svoboda), 35. Eis (Hospodka Jan), 46. Vlček (Sedláček), 57. Svoboda (Dvořák, Pecen) – 13. Vrátný (Hadrava Martin), 46. Pospíchal (Hadrava Marek), 56. Pospíchal, 59. Vysloužil (Pospíchal)