U Ledče havaroval nezletilý motorkář, skončil v nemocnici
Profilovka
10. 05. 2024
visibility 616

Ve čtvrtek 9. května krátce po druhé hodině odpoledne přijali policisté na integrovaném operačním středisku oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo v katastru obce Ledeč nad Sázavou.

„Sedmnáctiletý řidič jedoucí směrem na obec Hněvkovice s motocyklem Yamaha nepřizpůsobil rychlost vzniklé dopravní situaci před ním, kdy se chtěl vyhnout stojícímu vozidlu, začal brzdit a přejel do protisměrného pruhu, kde havaroval,“ uvedla mluvčí krajské policie Michaela Lébrová.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči z HS Ledeč nad Sázavou, kteří místo nehody zajistili proti požáru a úniku provozních kapalin.

„Při dopravní nehodě došlo ke zranění motocyklisty, který byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do havlíčkobrodské nemocnice k ošetření,“ dodala policejní mluvčí.

Policisté provedli šetření, místo havárie ohledali a zadokumentovali. Provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidiče vyloučili.

Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě na motocyklu ve výši dvacet tisíc korun. Nehoda byla s řidičem vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení.

 

Zdroj: KŘP kraje Vysočina, HZS kraje Vysočina
Foto: ilustrační (Google Maps)

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image