V krajském poháru zvítězili fotbalisté Světlé i Ledče a postoupili do třetího kola
Profilovka
31. 07. 2024.
423

V neděli 28. července se odehrálo druhé kolo krajského poháru mužů. Fotbalisté Světlé i Ledče zvítězili a postoupili do další fáze soutěže.

FK Světlá nad Sázavou doma hostila tým z Pacova, který hraje o úroveň vyšší soutěž. Světelští fotbalisté dokonale využili domácího prostředí a v utkání zvítězili poměrem 3:1, když se v první půli prosadili postupně Josef Štros a Samuel Cenek. Ve druhém poločase sice hosté snížili brankou Ficala, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. V poslední minutě uzavřel skóre utkání Šimon Ostatnický a Světlá mohla slavit postup do třetího kola krajského poháru.

FK Bohemia Světlá nad Sázavou vs TJ Slavoj Pacov 3:1 (2:0)
Branky: 8. Štros Josef, 32. Cenek Samuel, 90. Ostatnický Šimon – 73. Fical Dominik.
Rozhodčí: Hána Samuel – Zadina Petr, Krejčů David. Diváků: 96. ŽK: 4:1 (SNS: Valenta D., Štros J., Čálek T., Cenek S.).
Sestava Světlé: Kolář Daniel – Rumanovský Jan, Valenta David, Trňák Matouš, Čálek Jan, Čálek Tomáš (81. Špěra Stanislav), Cenek Samuel (85. Sárkány Jiří), Krajanský Martin [K], Trtík Ondřej (81. Ostatnický Šimon), Sklenář Jan (87. Beránek Jan Miroslav), Štros Josef (46. Kubica Timotej).

Fotbalisté Ledče nad Sázavou zavítali do Velké Losenice, kde sehráli utkání s SK Přibyslav. Utkání lépe začali domácí a už ve čtvrté minutě se ujali vedení díky brance Bačkovského, který ještě v sezoně 2021/22 hrál v ledečském dresu. Hosté ještě do konce poločasu dokázali vyrovnat brankou Matěje Vágnera, který vykročil k budoucímu hattricku. Ve druhé půli přiblížil Ledeč k vítězství kapitán Toula, ovšem Bačkovský z penalty ještě srovnal. Závěr duelu však patřil Ledči a v poslední čtvrthodině rozhodli o výhře Vágner s Toulou. V ledečském dresu se poprvé objevila nová posila Pavel Malimánek, který před sezonou přestoupil ze Slovanu Havlíčkův Brod.

SK Přibyslav vs FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 2:5 (1:1)
Branky4. Bačkovský Jakub, 72. Bačkovský Jakub (penalta) – 34. Vágner Matěj, 67. Toula Martin, 76. Vágner Matěj, 84. Toula Martin, 88. Vágner Matěj.
Rozhodčí: Niederle Zdeněk – Zsihovics Tomáš, Šrámek Zdeněk. Diváků: 142. ŽK: 2:3 (za LNS: Bezděk S., Toula M., Malimánek P.).
Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Píška Matěj, Kučírek Vladimír, Horký Vít (73. Chlubna Martin), Vodička Lukáš, Vágner Matěj, Bezděk Sedrik (41. Gramer Jakub), Toula Martin [K], Herčík Pavel, Malimánek Pavel, Stehno Jonáš (60. Šťastný Pavel).

• Pohled - Bobrová 5:2

Ve 3. kole poháru hostí Ledeč doma Pohled a Světlá přivítá Chotěboř. Všechna utkání třetího kola se hrají v neděli 4. 8. 2024 od 17:00.

Zdroj: fotbal.cz

Tip redakce: Sledujte naší stránku na Facebooku a už vám neuniknou aktuální informace z vašeho okolí.