V rámci akce Čistá Vysočina v neděli uklidí sídliště ve Světlé
Profilovka
18. 04. 2024
visibility 146

Osvětová akce Čistá Vysočina v rámci kampaně Den Země, který připadá na 22. dubna, spojená s jarním úklidem přírody, probíhá už popatnácté. Tradiční sběr odpadků se koná především v okolí silnic a na veřejných prostranstvích v obcích a městech na Vysočině včetně regionu Světelsko.

Dobrovolníci vyráželi do terénu od 8. dubna a v našem regionu už toho hodně uklidili a ještě tento týden můžete potkat uklízecí party. Například ve Světlé nad Sázavou můžete společně uklidit sídliště v neděli 21. dubna od 14:00 hodin.

Do úklidu se dobrovolně zapojilo spousta organizací a subjektů z našeho okolí. Ve Světlé to jsou například Akademie Světlá, ZŠ Komenského, Domov Háj, MC Rolnička, SDH Světlá - děti, Osadní výbor Josefodol, Česká zemědělská akademie v Humpolci, Město Světlá nebo Za Světlou krásnější, která uklízecí akci organizuje právě tuto neděli.

V Ledči se pak zapojili mj. Gymnázium Ledeč, ZŠ Ledeč, Královská stezka, Domov Háj, MÚ Ledeč, SDH Hradec, Obec Hradec, Obec Ostrov nebo SDH Kožlí.

V minulých letech se zapojovalo více než 20 tisíc dobrovolníků a vždy vysbírali 70 až 100 tun odpadků. V loňském roce to bylo za přispění rekordních 30 tisíc účastníků 66 tun. Podle některých účastníků, například škol, pro které jde o určitou formu osvěty a příjemný pobyt na čerstvém vzduchu, lze sledovat pozitivní trend. „Je povzbuzující, že se situace zlepšuje a odpadků se kolem silnic vyskytuje méně. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby se odpad v přírodě neobjevoval vůbec,“ uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. 

Čistá Vysočina je realizována v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina již od roku 2009.

Foto: ilustrační (Kraj Vysočina)

Tip redakce: Sledujte naší stránku na Facebooku a už vám neuniknou aktuální informace z vašeho okolí.

 

 Související odkazy

 

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image