Ve světelské věznici jsou na Velikonoce připraveni
Profilovka
30. 03. 2024
visibility 228

Velikonoce, pro někoho svátky jara, pro jiného významné křesťanské svátky, už jsou za dveřmi. A tak i v ženské věznici ve Světlé nad Sázavou probíhají intenzivní přípravy na tento nejstarší svátek, který se slaví vždy první neděli po prvním jarním úplňku.

Odsouzené ženy vyrábějí v rámci aktivit různé velikonoční dekorace, kterými zdobí prostory věznice i kanceláře zaměstnanců. Pro děti, které jsou se svými maminkami umístěné na specializovaném oddíle pro matky s dětmi, připravila paní vychovatelka malování vajíček a dovádění s velikonočními zajíčky.

Odsouzené ženy z oddílu bezdrogové zóny upekly pod dohledem paní vychovatelky velikonoční dort a odsouzené ženy z výstupního oddílu středního stupně zabezpečení pekly za pomoci paní vychovatelky mazance.

Součástí velikonočních svátků jsou také zvyky a tradice, které jim dodávají tu pravou atmosféru. Jak je lidé slaví, jaké tradice a zvyky při tom dodržují, které velikonoční dny jsou nejdůležitější a jaký je jejich význam, to vše se dozvěděly odsouzené ženy v rámci výuky na školském vzdělávacím středisku.

V prostorách vězeňské kaple proběhnou na Velikonoční pondělí také dvě ekumenické bohoslužby.

S velkým ohlasem se setkal nápad našich psycholožek Aleny, Jany a Lucky, které zajistily pro zaměstnance a příslušníky věznice vyfouknutá vajíčka a každý měl možnost si je vymalovat.

 

Lada Příbrská, tisková mluvčí Věznice Světlá n/S.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image