Ve Světlé nad Sázavou ocenili nejlepší sportovce, trenéry a oddíly za rok 2023
Profilovka
23. 03. 2024
visibility 634

Ve čtvrtek 14. března 2024 byli při slavnostním večeru v nově zrekonstruovaných prostorech společenského domu oceněni nejlepší sportovci, trenéři, osobnosti a sportovní kolektivy za rok 2023, kteří byli navrženi sportovními oddíly a Komisí pro koordinaci sportů při Městském úřadu ve Světlá nad Sázavou.

Sportovec roku 2023 (YouTube, Honza Šafránek)

Tradičně jsou k udílení ocenění zvány slavné osobnosti. Pro letošní rok přijala pozvání paní Eva Haniaková a pan Jan Berger. Slavnostního večera se tradičně účastnil i pan Pavel Mazánek, předseda Okresního sdružení sportů Havlíčkův Brod.

Eva Haniaková je česká fotbalová trenérka a bývalá československá hráčka, která se Slavií Praha získala 11 mistrovských titulů. V roce 1988 hrála za československou reprezentaci na prvním neoficiálním ženském mistroství světa a jako první žena byla uvedena v roce 2023 do síně slávy českého fotbalu.

Jan Berger je bývalý československý reprezentant, olympijský vítěz z roku 1980, držitel bronzové medaile z ME 1980, účastník MS 1982. Československý fotbalista roku 1984 a trojnásobný vítěz československé ligy.

Čestní hosté spolu se starostou města Františkem Aubrechtem a místostarostou města Tomášem Roseckým předali sportovcům ocenění. Celým večerem již tradičně provázel pan Jakub Kořínek.

 

Jednotlivci - dospělí

Filip Karel (stolní tenis) - V sezóně 2022/2023 pomohl světelskému oddílu k postupu do nejvyšší krajské soutěže. V letošní sezóně ještě nenašel přemožitele v 35 utkáních a jako týmová jednička drží tým Světlé v horní polovině divizní tabulky. Zároveň na střídavý start nastupuje za svůj bývalý havlíčkobrodský klub do utkání 2. a 3. ligy mužů.

Filip Karel (Foto: Město Světlá n/S.)

Veronika Beránková (florbal) - Veronika byla v sezóně 2022/23 členkou kádru extraligy juniorek a také týmu žen, hrající 2. ligu žen. Z pozice obránkyně zapsala celkově 26 kanadských bodů ve 42 zápasech. V letošní sezóně 2023/24 se opět představuje v první formaci, týmu hrající 1.ligu žen - Východ. K 1. lednu 2024 nastoupila ke 14 zápasům, ve kterých se jí povedlo připsat si už 15 kanadských bodů za 6 gólů a 9 nahrávek.

Veronika Beránková (Foto: Město Světlá n/S.)

Tomáš Kaňkovský (motokros) - Od roku 2005 závodí a reprezentuje naše město po celé ČR v motokrosu. Od roku 2009 je účastníkem Mezinárodního mistrovství české republiky s výsledky do TOP 20 v nejsilnější třídě MX1. Celkově má na kontě stovkou pódiových umístění v menších seriálech, krajských a klubových soutěží. Na letošní sezónu se připravuje do mezinárodního mistrovství ve třídě Veterán, tedy nad 40 let.

Tomáš Kaňkovský (Foto: Město Světlá n/S.)

 

Trenéři

Jaroslava Holoubková (volejbal) - V soutěžním ročníku 2022/23 dovedla družstvo juniorek k titulu přeborníka kraje. Svou kategorii do 22 let vyhrály s náskokem 6 bodů před druhým Spartakem Pelhřimov. Jako přebornice kraje si děvčata zahrála kvalifikaci o 1. ligu. Družstvo mladších žákyň si pod jejím vedením odbylo svou premiéru v Krajském přeboru a v letošním ročníku hrají již v kategorii starších žákyň.

Jaroslava Holoubková (Foto: Město Světlá n/S.)

Jan Pohnětal (fotbal) - Trénovat začal ve 25 letech u starších žáků FK Světlá nad Sázavou a hned s nimi postoupil do Krajského přeboru. Následně dovedl tým dorostu k vítězství a 3. místu v Krajské lize dorostu. Momentálně je trenérem světelského A-týmu mužů, které je momentálně na prvním místě 1. A třídy.

Jan Pohnětal (Foto: Město Světlá n/S.)

Alena Filippi (DDM) - Alena je učitelkou na 1. stupni ZŠ ve Světlé nad Sázavou, vedoucí zájmových kroužků DDM a trenérkou dětí. Je také aktivní členkou světelského AZ týmu a pravidelně se účastní běžeckých závodů a pochodů.

Alena Filippi (Foto: Město Světlá n/S.)

 

Osobnosti - zásluha a rozvoj sportu

Jozef Foťko (atletika) - Pan Jozef Foťko v roce 2023 oslavil své životní jubileum, bylo mu krásných 70 let. Je stále aktivním a uznávaným trenérem atletiky a dříve trénoval také světelské fotbalisty. Zúčastnil se několika MS a ME v atletice handicapovaných a vychoval desítky světelských atletů.

Jozef Foťko (Foto: Město Světlá n/S.)

Jaroslava Holoubková (volejbal) - Členkou volejbalového oddílu TJ Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou je nepřetržitě od roku 1972. Za svou trenérskou práci byla v r. 2016 oceněna Českým olympijským výborem a v roce 2023 převzala z rukou předsedy KVS Vysočina Petra Judy medaili dr. Otakara Koutného za mimořádný přínos a rozvoj volejbalu.

 

Jednotlivci - mládež

Štěpán Benda (tenis) - Štěpán začínal s tenisem ve svých 5 letech na kurtech ve Světlé nad Sázavou. Zde trénuje i doposud pod vedením Soni Mikešové a Rostislava Slavíka. Jednou týdně dojíždí na trénink do Prahy na Štvanici. Velký tenisový posun udělal za poslední rok v kategorii babytenis do 9 let. Byl jedničkou týmu a zahrál si o postup na MČR družstev v babytenisu.

Štěpán Benda (Foto: Město Světlá n/S.)

Matiáš Piskač (hokej) - Matiáš je kmenovým hráčem hokejového klubu HC Světlá nad Sázavou, který hostuje v klubu BK Mladá Boleslav. Největším úspěchem Matiáše je vítězství v Mistrovství krajů ČR. V roce 2023 se zúčastnil Olympiády mládeže v dresu kraje Vysočina. Již od mala výkonnostně převyšoval své vrstevníky, v mladších žácích již hostoval v klubu HC Dukla Jihlava a v letošní sezóně si svými výkony řekl o další posun do hokejové akademie v Mladé Boleslavi.

Matiáš Piskač (Foto: Město Světlá n/S.)

Nandin Ulsbold (šachy) - Nandin získala na MČR mládeže 2023 bronzovou medaili v kategorii dívek do 10 let. Na pozimním Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2023 vybojovala 5. místo v kategorii chlapců a dívek do 10 let. Získala zlatou medaili v kategorii dívek do 10 let a současně si vybojovala postup na MČR chlapců do 10 let.

Nandin nemohla být přítomna na slavnostním vyhlášení, jelikož se v tu dobu účastnila MČR mládeže, kde obsadila krásné třetí místo.

Nandin Ulsbold - vlevo dole (Foto: Zdeněk Fiala, chess.cz)

 

Sportovní kolektivy

Tenisové družstvo babytenis TK Světlá nad Sázavou (tenis)

Hráči: Štěpán Benda, Elena Šlosrová, Štěpán Zatočil, Jakub Petr, Stella Doležalová. Trenér: Rostislav Slavík.

Družstvo babytenisu hrálo nejvyšší soutěž Východočeské oblasti, z které vítěz postupuje na MČR družstev. V celé skupině nenašli přemožitele a postoupili do finálové skupiny, kde se utkali o postup na MČR s vítězem Pardubické skupiny. Toto finále nakonec prohráli. Vzhledem k tomu, že babytenisté dokázali porazit takové velké oddíly, jako jsou Dvůr Králové, Pardubice, Hradec Králové, zaslouží si veliký obdiv.

Tenisové družstvo babytenis (Foto: Jan Borek)

Hokejové družstvo mladších žáků HC Světlá nad Sázavou (hokej)

Hráči: Matyáš Čížek (G), Alžběta Uhrová „C“, Richard Říha, Adam Šedivý, Daniel Duchoslav, František Smejkal, Vendelín Coufal, Tobiáš Krupička, David Kábrt, David Kábela, Tadeáš Doubrava, Kryštof Klement. Trenér: Jan Krajíček.

Mladší žáci HC Světlá nad Sázavou v sezóně 2022/23 hráli Krajskou ligu mladších žáků kraje Vysočina, ve které hrálo celkem 15 týmů. Světelští mladší žáci obsadili krásné 2. místo v Krajské lize, když nestačili pouze na celorepublikový výběrový tým z Telče a naopak předčili velké týmy jako Dukla Jihlava, HS Třebíč, BK Havl. Brod či SKLH Žďár n/S.

Hokejové družstvo MŽ (Foto: Město Světlá n/S.)

Florbalové družstvo dorostenek TJ Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou (florbal)

Dorostenky Světlé skončily ve florbalové lize šesté v republice. Finálového turnaje se zúčastnilo pouze 8 nejlepších družstev z celé ČR. Všechny ostatní týmy byly z velkých měst a profesionálních florbalových klubů. V cestě na MČR zvítězily v základní části 1. Ligy dorostenek regionu V (Jihočeský kraj a Kraj Vysočina) a následně vyhrály baráž proti druhému celku regionu VI (Jihomoravský a Zlínský kraj).

Florbalové družstvo dorostenek (Foto: Město Světlá n/S.)

 

Doprovodný program večera na úvod obstaral hudební soubor VÁNEK, složený ze žáků ZUŠ Světlá nad Sázavou, jmenovitě Jakub Stočes, Ivan Stočes, Ivana Shestaková, Nela Cihlářová, Vojtěch Klouček a Matěj Kopřiva, pod vedením pana Luboše Janů.

Hudební soubor VÁNEK (Foto: Město Světlá n/S.)

V průběhu večera měli diváci možnost zhlédnout také vystoupení mažoretek z týmu Bella Junior Chotěboř při DDM Světlá nad Sázavou.

 

Více fotografií v galerii.

Zdroj: Město Světlá n/S.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image