Ve Světlé připravují rekonstrukci ulice Čapkova, práce budou zahájeny ve druhé polovině června
Profilovka
06. 06. 2024
visibility 353

Ve Světlé nad Sázavou se připravuje dlouho plánovaná rekonstrukce ulice Čapkova. První etapa by měla začít ve druhé polovině června a bude stát kolem 20 milionů korun. 

Jedná se o rekonstrukci komunikace, chodníků a výstavbu nových parkovacích stání. Práce budou rozděleny do dvou etap. V první etapě bude zrekonstruována část ulice od sokolovny (ul. Nádražní) po železniční přejezd, v etapě druhé část ulice od železničního přejezdu směrem do ulice Komenského.


Situace - ulice Čapkova (DI PROJEKT s.r.o.)

Uzavření ulice Čapkova pro první etapu se předpokládá od 17. 6. 2024 (případně od 24. 6. 2024, dle rozhodnutí o uzavírce) do 31. 10. 2024. Příjezd k nemovitostem v ul. Kolovratova bude zajištěn,“ informuje město na svých webových stránkách.

Souběžně se zmíněnými pracemi proběhne v ulici Čapkova také rekonstrukce vodovodu a kanalizace, kdy zadavatelem zakázky je spol. Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod, a.s.  

Generálním projektantem je pardubická společnost DI PROJEKT s.r.o.

Na základě výsledku výběrového řízení bude realizaci zakázky provádět firma SATES ČECHY s.r.o. z Telče, která zvítězila z celkem pěti uchazečů. Rekonstrukce by tak neměla stát více než 20 milionů korun.

 

Foto: archív iSVĚTELSKO.cz

 

 Související odkazy