Ve Světlé se nejvíce dařilo pražské Spartě, turnaj mladších přípravek vyhrála bez prohry
Profilovka
06. 06. 2024
visibility 277

V sobotu 1. června se ve Světlé nad Sázavou konal další turnaj mladších přípravek kategorie dívek do 9 let. Z devíti týmů byla nejúspěšnější pražská Sparta.

Turnaj mladších přípravek se hrál v jednočlenné skupině a každý tým odehrál osm utkání. Bez jediné prohry ovládly turnaj mladé fotbalistky z týmu Sparta Praha, druhá skončila Slavia Praha a třetí místo obsadil liberecký Slovan. Ocenění předávali Eva Haniaková, jedna z nejúspěšnějších postav českého ženského fotbalu, která v březnu zavítala i na předávání cen nejlepším sportovcům ze Světlé nad Sázavou a Marek Opočenský, koordinátor soutěží ženského fotbalu.

„Od pana Marka Opočenského jsem dostala pozvání k předávání cen na turnaji mladší přípravky pořádané ve Světlé nad Sázavou. Velmi ráda jsem přijela. Není to první akce, která se zde pořádá. Vždy tyto turnaje jsou velmi dobře připraveny a mají spád. Tak tomu bylo i letos. Nakonec se počasí umoudřilo. Byly vidět výborné výkony děvčat této kategorie. Zastoupení dvou pražských „S“ v posledním zápase ukázalo na velkou kvalitu těchto týmů. Děkuji za pozvání, vždy se ráda těchto turnajů zúčastním,“ uvedla pro fotbal.cz Eva Haniaková.

Marek Opočenský k tomu doplnil: „V první řadě jsme rádi, že se turnaj přes nepříznivou předpověď počasí zdárně odehrál. Pravidelné střetávání dívčích týmů na úrovni přípravkových kategorií je vítaným doplňkem pestrého programu nejmenších fotbalistek. Ocenil bych s jakým zaujetím a radostí se holky turnaje zhostily a celkově předváděly opravdu srdnaté výkony. Velké poděkování patří místním organizátorům v čele s Ditou Pohnětalovou ze Světlé nad Sázavou, když po celou dobu turnaje vše fungovalo bez jakýchkoliv zádrhelů. Velice si vážím, že se vše odehrálo před zraky paní Evy Haniakové, neboť právě ona je pro každou začínající hráčku skutečným vzorem a příkladem toho, čeho lze s nadšením a pracovitostí ve fotbale dosáhnout.“   

Konečné pořadí turnaje:

  1. Sparta Praha 24 b.
  2. Slavia Praha 21 b.
  3. Slovan Liberec 18 b.
  4. Sokol Třebeš 15 b.
  5. Dukla Praha 12 b.
  6. Hradec Králové 9 b.
  7. SK Roudnice 6 b.
  8. Baník Ostrava 3 b.
  9. Motorlet Praha 0 b.

 

Foto: Michal Černý
Zdroj: Fotbal.cz