Ve Světlé zítra začíná tradiční folklorní festival "Horácko zpívá a tančí"
Profilovka
06. 06. 2024
visibility 188

V pátek 7. června bude ve Světlé nad Sázavou zahájen již 13. ročník folklorního festivalu "Horácko zpívá a tančí". Zítra proběhne Den dětských souborů, v sobotu je pak Hlavní festivalový den.

Festivalový program se bude až na výjimky odehrávat na nádvoří světelského zámku. Výjimky tvoří mj. páteční vystoupení dětí v divadelním sále nebo sobotní jarmark a vystoupení folklorních souborů na světelském náměstí.

Záštitu nad festivalem převzali pan Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu, pan Bohuslav Procházka, senátor Parlamentu ČR, pan Vítězslav Schrek, hejtman Kraje Vysočina, pan Roman Fabeš, náměstek hejtmana Kraje Vysočina a pan Jan Tourek, radní Kraje Vysočina.

„Pátečního programu se zúčastní hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Shrek. V 15:00 hodin by se měl setkat s vedením města a cca v 15:30 pak přesunout na zámecké nádvoří, kde v 16:00 hodin proběhne oficiální zahájení. V sobotu v 11:00 hodin přivítá p. Zdechovský a p. Fabeš společně s vedením města zástupce souborů na radnici, pan senátor Procházka se od cca 13:00 hodin zúčastní festivalového programu,“ sdělila Blanka Sedláková, tisková mluvčí města Světlá nad Sázavou.

Součástí festivalu je také výstava výtvarných prací na téma "Přísloví napoví", která probíhá v Galerii Na Půdě do 30. června.