Velikonoční otevírací doba: Na Velký pátek bude otevřeno, v pondělí jsou obchody zavřené
Profilovka
28. 03. 2024
visibility 236

Otevírací doba v obchodech se řídí zákonem, jenž nařizuje, že větší obchody jsou zavřené během sedmi svátků. Mezi ně patří i Velikonoční pondělí, které připadá na 1. dubna. Naopak během Velkého pátku 29. března budou obchody otevřené, jak je to i u dalších šesti svátků.

 

Otevírací doba na Velký pátek

Velký pátek (28. března 2024) patří mezi státní svátky, na které se nevztahuje zákon o prodejní době. Všechny obchody tak mohou být otevřené bez omezení a nezáleží ani na metrech čtverečných. Rozhodnutí je tak na jednotlivých majitelích či provozovatelích obchodů, zda budou mít otevřeno nebo například upraví otevírací dobu oproti běžným pracovním dnům.

 

Otevírací doba na Velikonoční pondělí

Na Velikonoční pondělí (1. dubna 2024) jsou zavřené obchody s plochou přesahující 200 metrů čtverečných, a to po celý den. Otevřené mohou zůstat pouze obchody, jejichž prodejní plocha nepřesahuje limitních 200 metrů čtverečních. Existují však výjimky, které mají například prodejny na letištích, nádražích či ve zdravotnických zařízeních, velkoobchody, lékárny nebo čerpací stanice.

 

Zákon o prodejní době

Zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě je platný od 1. října 2016 a nařizuje, že obchody nad 200 metrů čtverečních musí mít během určených svátků zavřeno. Na dodržování tohoto zákona dohlíží Česká obchodní inspekce (ČOI) a v případě jeho nedodržení může udělovat pokuty.

 

Titulní foto: ilustrační (archív iSVĚTELSKO.cz)

 

Tip redakce: Sledujte naší stránku na Facebooku a už vám neuniknou aktuální informace z vašeho okolí.

 

 Související články

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image