Z Ledče k dálnici se bude jezdit po novém, modernizace silnice začne letos na jaře
Profilovka
29. 02. 2024
visibility 1379

Přivaděč na dálnici D1 z Ledče nad Sázavou projde rekonstrukcí. Modernizace začne již letos na jaře, silnice bude zcela uzavřena a řidiče tak čekají objízdné trasy.

Rekonstrukce silnice II/130 mezi Ledčí nad Sázavou a obcí Hojanovice pomůže ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu na jedné z páteřních komunikací Kraje Vysočina. Rekonstrukce také přispěje k postupné šířkové homogenizaci celého tahu Golčův Jeníkov – Ledeč nad Sázavou – dálnice D1, z něhož některé úseky byly dokončeny už v minulých letech.

Stavba v celkové délce cca 8,5 km je v projektu rozdělena na 9 úseků a bude probíhat po dobu dvou stavebních sezón. „Uzavírka pro úseky realizované v letošním roce se předpokládá od začátku dubna do konce října, ve stejných měsících se bude pracovat i v roce 2025, kdy budou probíhat dokončovací práce,“ uvedl v tiskové zprávě náměstek hejtmana Kraje Vysočina Miroslav Houška.

Objízdná trasa pro osobní a nákladní automobily v délce přibližně 18,6 km povede přes Ledeč nad Sázavou, Světlou nad Sázavou a Humpolec. Vedení autobusových linek pro veřejnou linkovou osobní dopravu (VLOD) bude stanoveno jednotlivými dopravci tak, aby byla zajištěna dopravní obslužnost obcí během celé výstavby.

„Na modernizaci Kraj Vysočina ze svého rozpočtu vyčlení téměř 113 milionů korun, větší část těchto nákladů pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu,“ dodal náměstek hejtmana.

Předání kompletního díla je naplánováno v březnu 2026.

 

Titulní foto: ilustrační (Kraj Vysočina)

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image