Zdravotně-výukový program HOBIT učí veřejnost, jak správně reagovat na příznaky onemocnění
Profilovka
18. 04. 2024
visibility 267

HOBIT je zdravotní vzdělávací program vhodný jak pro žáky 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií, tak i pro širokou veřejnost. Cílem je naučit veřejnost rozpoznávat a správně reagovat na příznaky závažných onemocnění.

Název programu vznikl jako akronym pro HOdina BIologie pro živoT a učí žáky, jak v běžné situaci rozpoznat závažná onemocnění a jak se zachovat. Program HOBIT pokrývá témata mrtvice, infarkt, panická porucha, cukrovka & obezita, covid-19 a závislosti a jeho užívání je zdarma.

Vizí programu je pomoci vychovat generaci lidí, která bude umět zachránit život a reagovat stejně tak pohotově, jako chlapci ve videu níže.

Program HOBIT je pod záštitou MŠMT a vytváří ho Skupina veřejného zdraví Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně jako online výukový program pro žáky 2. stupně ZŠ a víceletých gymnázií.

Proč se zapojit?

  • Program naučí žáky rozeznávat příznaky nejzávažnějších chorob, se kterými se mohou setkat kdekoli. Základem výuky je jednoduché simulační vzdělávání.
  • Má za sebou už reálný dopad v podobě záchrany lidského života. Dva žáci díky němu dokázali resuscitovat muže se srdečním infarktem.
  • Za vývojem programu stojí vědecký výzkum a odborná veřejnost z České republiky i ze zahraničí.
  • Žáci s programem pracují samostatně. Učitel pro ně jen vytvoří virtuální třídu.
  • Do e-learningu žáci vstupují anonymně. Nevyžadují se od nich žádné osobní informace.
  • Program je zdarma, a to i včetně doplňkových výukových nástrojů a technické podpory.
  • Pro školu nepředstavuje administrativní zátěž.

Do programu jsou již zapojeny desítky škol z celé ČR, je tam i ta vaše?

Více informací na www.programhobit.cz

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image