Žihadla otočila zápas a celou sérii, Skláři budou ve středu odvracet mečbol
Profilovka
23. 03. 2024.
448

Světlá na stadionu v Budějovicích začala přímo skvěle a už v první minutě vedla 1:0. Moravské Budějovice však utkání otočili a v sérii se ujali vedení 2:1. Ve středu 27. března tak budou skláři na domácím stadionu bojovat o prodloužení semifinále.

Lepší začátek třetího utkání play-off si světelští hokejisté nemohli ani přát. Již po 49 vteřinách hry vstřelil úvodní branku David Kozlík. Hosté však ještě do přestávky stav otočili díky brankám Čermáka a Wasserbauera. Druhá část přinesla celkem tři vyoučení hostů a to poslední domácí využili. V přesilové hře se trefil Tomáš Sigmund a Žihadla rázem odskočila na rozdíl dvou branek. Skóre utkání uzavřel v 38. minutě kapitán domácích Jan Trojan, který před více jak pětisty diváky prostřelil brankáře Koubského. Do konce utkání již branka nepadla. Žihadla tak vedou v sérii na tři vítězná utkání 2:1. Duel přímo na stadionu sledovalo 513 diváků. Podrobný report z utkání je ZDE.

Fotogalerie z utkání

Semifinále pokračuje čtvrtým duelem ve středu 27. března na zimním stadionu v Pěšinkách ve Světlé nad Sázavou se začátkem utkání tradičně v 18:30 hodin. Přijďte podpořit skláře přímo na stadion.

Ti, co se nemohou zúčastnit osobně, tak můžou průběh utkání sledovat živě na onlajnech.

Semifinále KLM Vysočiny - 3. zápas:

HC Žihadla Moravské Budějovice vs HC Světlá nad Sázavou 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Čermák (Mikeš, Trojan), 11. Wasserbauer (Pucher, Kotačka), 33. Sigmund (Mikeš, Trojan), 38. Trojan (Mikeš, Novák) – 1. Kozlík (Krajíček)

Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 513. Průběžný stav série 2 - 1 [3:4; 6:4; 4:1]

HC Žihadla Moravské Budějovice: Vacek – Theimer, Vranka, Salát, Trnka, Čermák, Brabec, Wasserbauer – Kravec, Kotačka, Sigmund (A), Mikeš, Pucher, Trojan (C), Štorek, Krutiš (A), Novák. Trenér: Oldřich Válek

HC Světlá nad Sázavou: Koubský (Urban) – Svoboda, Piskač, Adam, Vála (A), Kořínek (C), Mečiar, Mendl, Kopecký – Kohout, Dolinský, Doležal, Špatenka, Kubát, Pokorný, Kozlík, Krajíček, Kratochvíl (A), Přibyl. Trenér: Ladislav Fixa

Rozhodčí: Jan Mareček, Matyáš Sapík — Filip Kotačka, Marek Tichý.

on-line report

Semifinále HC Lední Medvědi Pelhřimov vs HC Chotěboř

Průběžný stav série 1 - 2 [5:6; 2:4; 4:3p]

1. zápas (16. 3. 2024): HC Lední Medvědi Pelhřimov vs HC Chotěboř 5:6 (2:0, 2:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 1. Votápek, 12. Hadrava Marek (Hadrava Martin, Kasalý F.), 23. Cejpek, 27. Vysloužil (Vácha), 54. Dvořák – 30. Adam (Pejchal, Eis), 33. Svoboda, 39. Vlček (Mašek), 49. Svoboda, 50. Hospodka Jan (Březina, Stránský), 52. Vantuch (Eis, Adam)

2. zápas (20. 3. 2024): HC Chotěboř vs HC Lední Medvědi Pelhřimov 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Eis (Dvořák), 5. Sedláček, 33. Dymák (Dvořák, Suchý), 56. Dvořák – 49. Dvořák (Bříza, Vrátný), 54. Votápek (Bříza, Dvořák)

3. zápas (21. 3. 2024): HC Lední Medvědi Pelhřimov vs HC Chotěboř 4:3p (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Pospíchal (Hadrava Martin, Vysloužil), 39. Hadrava Marek (Hadrava Martin, Pospíchal), 59. Vrátný (Votápek, Šťáva), 64. Vácha (Hadrava Marek) – 15. Sedláček (Pecen), 35. Hospodka Jan (Vantuch), 55. Kříž (Eis)