Hokejisté Světlé přetlačili Telč a jsou v semifinále! V sobotu se chystají na Žihadla
Profilovka
14. 03. 2024.
517

Dlouhá a napínavá série je u konce. V rozhodujícím pátém duelu se domácím sklářům podařilo dokonat obrat a díky brance 80 vteřin před koncem se mohou radovat z postupu mezi nejlepší čtyři týmy Krajské ligy mužů. Gólem a asistencí se pod výhru sklářů podepsal Tomáš Kratochvíl, postupovou branku vstřelil Michal Dolinský. V semifinále HC Světlá nad Sázavou vyzve vítěze základní části HC Žihadla Moravské Budějovice.

Rozhodující utkání začali lépe hosté a už ve 12. minutě vstřelil branku Tomáš Šalanda. Skóre se do konce první třetiny již nezměnilo a Telč ji vyhrála 1:0. Začátek druhé části se světelským nedařil podle jejich představ a už ve druhé minutě museli čelit dvojnásobné přesilovce hostů. Skláři "přežili" oslabení a po následném vyloučení hostujícího hráče využili hned první přesilovku utkání. V čase 26:28 vyrovnal Kratochvíl a rozjásal zatím nejpočetnější návštěvu v Pěšinkách letošního play-off. Třetí dějství bylo ve znamení faulů, kdy bylo spousta vyloučení. Přesilovky se však nadařilo využít... až na tu poslední. Přesně 80 vteřin před koncem napřáhl Dolinský po přihrávce Kratochvíla a prostřelil hostujícího gólmana Černého. Telč zkoušela ještě hru bez brankáře, ale Světlá už hosty k ničemu nepustila a vedení uhlídala.

„Děkujeme soupeři SK Telč za parádní sérii, ve které jsme si museli hodně sáhnout. A největší poděkování našim fanouškům, kteří nám byli po všech pět utkání šestým hráčem,“ sdělil první dojmy po utkání světelský hokejový tým.

Podrobný report z utkání ZDE.

V sobotu světelští hokejisté zajíždějí do Moravských Budějovic, kde se od 17:00 hodin utkají se Žihadly o první bod semifinálové série.

Letos se světelákům proti semifinálovému soupeři nedaří. V listopadu prohrála Světlá v Budějovicích 5:6 po prodloužení, před měsícem pak doma 3:4.

Moravské Budějovice do semifinále postoupily přes Náměšť nad Oslavou, kterou porazily ve třech zápasech (6:3, 8:1, 4:2) a v aktuálním ročníku KLM na domácím stadionu ještě nepoznali hořkost porážky.

Fanclub HC Světlá n/S. opět pořadá společný výjezd autobusem. Odjezd je plánován ve 14:45 z Pěšinek a ve 14:50 z náměstí Trčků z Lípy.

Ti, co se nemohou zúčastnit osobně, tak můžou průběh utkání sledovat živě na onlajnech.

Čtvrtfinále KLM Vysočiny - 5. zápas:

HC Světlá nad Sázavou vs SK Telč 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Kratochvíl (Kubát, Mečiar), 59. Dolinský (Kratochvíl, Vála) – 12. Šalanda (Bakus, Kříž)

Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 381.

Konečný stav série 3 - 2 [7:3; 4:5; 2:5; 5:1; 2:1]

HC Světlá nad Sázavou: M. Koubský (A. Uher) — D. Kopecký, D. Mendl, T. Mečiar, J. Kořínek, M. Vála, J. Adam, J. Svoboda, D. Piskač — O. Špatenka, M. Dolinský, T. Kohout, J. Přibyl, T. Kratochvíl, J. Krajíček, D. Kozlík, P. Pokorný, J. Kubát, J. Doležal

SK Telč: A. Černý (K. Horák) — T. Havlík, M. Tušer, A. Kříž, J. Novák, T. Šalanda, D. Kříž, M. Kret, J. Erat, P. Prokop — P. Bakus, F. Kret, J. Bína, J. Berka, D. Smejkal, M. Kotrba, M. Mareček, P. Chvátal, A. Bína

Rozhodčí: Jan Mareček, Svatopluk Kopeček — Jan Trávník, Petr Křivohlavý