Posázavské derby ovládli světelští skláři, na čelo tabulky ztrácí tři body
Profilovka
14. 10. 2024.

Páté kolo přineslo dva překvapivé výsledky, díky nimž má již každý tým na svém kontě ligové body. Posázavské derby ovládli světelští skláři, kteří v Ledči přesvědčivě zvítězili 6:2.

Největší překvapení se pravděpodobně odehrálo ve Velké Bíteši, kde domácí Spartak sahal po třech bodech proti silnému HC Pelhřimov. Ale díky nezvládnutému konci utkání se musí domácí smířit jen s bodem za prohru 4:5 v prodloužení. První výhru v letošní sezoně si připsali Orli Bystřice nad Pernštejnem, kteří zvítězili v Humpolci 6:4.

Posázavské derby

Ledeč poprvé vedl nový trenér Ladislav Fixa, jenž dříve trénoval právě Světlou a od prvních minut bylo zřejmé, že se na skláře důkladně připravil. První branka tak padla až v 19. minutě, kdy ve vlastním oslabení ujel hostující Blažek. V té samé přesilovce však domácí díky brance Krajíčka vyrovnali a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu. Druhá třetina patřila Světlé a do třetího dějství šla s tříbrankovým náskokem. Ledeč ještě dokázala snížit na 2:4 brankou Sechovce, ale závěr už si skláři pohlídali a po brankách Kubáta a Pokorného uzavřeli skóre na 2:6.

„Bojovný a týmový výkon předvedli ledečtí muži proti Světlé, na výhru to však nestačilo!“ stručně komentoval utkání ledečský hokejový klub.

„Jsem rád, že jsme zvládli derby a vyhráli zápas, i když to nebylo tak lehké, jak to vypadá. Kluci šli za vítězstvím, a i náš druhý brankář chytal dobře. Děkuji fanklubu, že za námi jezdí a povzbuzují až do konce,“ hodnotil utkání pro klubový web trenér Světlé Stanislav Mečiar, který si k dnešním 61. narozeninám nemohl nadělit lepší dárek.

Podrobný report z utkání ZDE.

Po pátém kole je Světlá na druhém místě o skóre před mistrovskou Chotěboří se ztrátou tří bodů na Velké Meziříčí. Ledeč je aktuálně na jedenáctém místě s třemi body.

KLM Vysočiny - 5. kolo (13. 10. 2024):

HC Ledeč nad Sázavou vs HC Světlá nad Sázavou 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. Krajíček (Kouba, Petržilka), 43. Sechovec (Smolko, Petržilka) – 19. Blažek, 22. Piskač (Přibyl, Svoboda), 27. Kratochvíl (Blažek, Kozlík), 38. Piskač (Kubát), 55. Kubát (Vála), 58. Pokorný (Kozlík, Šíma).
Rozhodčí: Tomáš Sibera — Petr Křivohlavý, Vojtěch KukeněDiváci: 248. Vyloučení: 7:7, využití: 2:2, v oslabení: 0:1.
HC Ledeč nad Sázavou: O. Machotka (J. Dundáček) — A. Vrána, P. Souček, D. Glejtek, K. Kouba, V. Smolko — T. Nguyen, M. Havel, J. Švagr, D. Kittler, J. Krajíček, V. Krajíček, E. Růžička, D. Petržílek, M. Brož, J. Petržilka, J. Sechovec.
HC Světlá nad Sázavou: M. Urban (M. Koubský) — D. Kopecký, D. Mendl, O. Šíma, M. Vála, J. Svoboda, J. Adam — J. Štros, T. Kohout, J. Přibyl, T. Kratochvíl, D. Kozlík, P. Pokorný, J. Kubát, J. Doležal, V. Piskač, P. Blažek.