Skláři v závěru zaskočili Žihadla a domů vezou první semifinálový bod
Profilovka
18. 03. 2024.
430

Světelští hokejisté se vezou na vítězné vlně a v play-off vyhráli už třetí utkání v řadě. Tentokrát v závěru zaskočili domácí Žihadla, když vítěznou branku vstřelili v poslední minutě utkání. Třemi body se pod výhru sklářů podepsali David Kozlík a Jakub Krajíček, dvě branky vstřelil Daniel Piskač. Semifinále pokračuje ve středu 20. března od 18:30 hodin na stadionu v Pěšinkách ve Světlé nad Sázavou.

Světlá skvěle nastoupila do utkání a již ve druhé minutě se ujala vedení zásluhou Piskače. Moravské Budějovice odpověděly v osmé minutě, když dokázali využít jednu z nabízených přesilovek. Ve druhé části Žihadla otočila utkání ve vlastním oslabení, když akci 3 na 1 zakončil střelou pod víko Trojan. Hosté však ještě do přestávky dokázali vyrovnat díky brance Dolinského. V poslední třetině to byli domácí, kteří se opět ujali vedení. Švihem od modré se trefil Wasserbauer. Světlá však navázala na skvělý finiš z posledního utkání. Nejprve v 59. minutě vyrovnal střelec první branky Piskač, aby 44 vteřin před koncem vstřelil vítěznou branku Krajíček. Světlá tak na horké půdě lídra soutěže urvala první semifinálové vítězství a v sérii hrané na tři vítězná utkání se ujala vedení 1:0.

„V listopadu jsme zde zažili krutou prohru v závěru, teď se karta obrátila a oslavili jsme sladkou výhru. Velké zápasy – velké emoce! Z dílčího úspěchu ale žít dlouho nemůžeme. Už ve středu v 18:30 hod. nás čeká další pokračování semifinálové série. Na domácí utkání tímto zveme dopředu všechny fanoušky! Měření sil Sklářů a Žihadel je zárukou atraktivní podívané,“ radoval se po utkání světelský hokejový klub.

Podrobný report z utkání ZDE.

Fotogalerie z utkání

Semifinále pokračuje druhým duelem ve středu 20. března na zimním stadionu v Pěšinkách se začátkem utkání tradičně v 18:30 hodin. Přijďte podpořit skláře přímo na stadion.

Ti, co se nemohou zúčastnit osobně, tak můžou průběh utkání sledovat živě na onlajnech.

Semifinále KLM Vysočiny - 1. zápas:

HC Žihadla Moravské Budějovice vs HC Světlá nad Sázavou 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Wasserbauer (Trnka, Krutiš), 28. Trojan (Mikeš, Wasserbauer), 45. Wasserbauer (Pucher, Válek) – 2. Piskač (Kozlík), 34. Dolinský (Krajíček, Kořínek), 59. Piskač (Kozlík, Krajíček), 60. Krajíček (Kozlík)

Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 446.

Průběžný stav série 0 - 1 [3:4]

HC Žihadla Moravské Budějovice: Vacek (Tržil) – Theimer, Vranka, Salát, Trnka, Čermák, Brabec, Wasserbauer – Kravec, Válek, Kotačka, Sigmund (A), Mikeš, Pucher, Trojan (C), Štorek, Krutiš (A), Novák.
Trenér: Oldřich Válek

HC Světlá nad Sázavou: Koubský (Uher) – Svoboda, Piskač, Adam, Vála (A), Kořínek (C), Mečiar, Mendl, Kopecký – Kohout, Dolinský, Špatenka, Kubát, Pokorný, Kozlík, Krajíček, Kratochvíl (A), Přibyl.
Trenér: Ladislav Fixa

Rozhodčí: Svatopluk Kopeček, Marek Honza — Petr Lainka, Martin Klouda.