Skláři zvládli úvodní zápas nového ročníku, po boji zvítězili ve Velké Bíteši
Profilovka
16. 09. 2024.
195

Hokejisté Světlé nad Sázavou zvítězili v prvním kole Krajské ligy mužů na ledě ve Velké Bíteši. Po velkém boji skláři vezou těsnou výhru 4:3.

Stejně jako v loňské sezóně Spartak svého soupeře zančně trápil. Ve druhé třetině srovnal skóre na 2:2 a závěrečnou koncovku po hattricku domácího forwarda Alexe Severa i řádně zdramatizoval. Skláři však poslední dvě minuty ubránili a mohli tak slavit první body v nové sezóně. Vítěznou branku hostů zaznamenal Josef Štros. Nejproduktivnějším hráčem Světlé je po prvním kole brankář Michal Koubský, který zaznamenal dvě asistence.

„Utkání se hodnotí dobře, když se vyhraje. Byl to první soutěžní zápas a ukázal, že máme ještě co zlepšovat. První třetina byla dobrá - kluci bruslili, bojovali a hráli, co jsme si v kabině řekli. Prostřední část nám vůbec nevyšla - hráli jsme špatně. Ve třetí třetině jsme se už zase zlepšili. Musíme se vyvarovat zbytečných chyb a hrát po celý zapas, jinak se nám to proti Chotěboři nemusí vyplatit. Tímto chci na okresní derby pozvat všechny fanoušky a poděkovat těm, kteří za námi do Bíteše přijeli,“ komentoval utkání pro klubový web trenér Světlé Stanislav Mečiar.

Podrobný report z utkání ZDE.

V sobotu 21. září se světelští hokejisté poprvé v novém ligovém ročníku představí na domácím ledě v Pěšinkách, kde přivítají tradičního soupeře a úřadujícího mistra ligy HC Chotěboř. Utkání začíná v 17:30 hodin. Ti, co se nemohou zúčastnit osobně, tak můžou průběh utkání sledovat živě na onlajnech.

KLM Vysočiny - 1. kolo (14. 9. 2024):

HC Spartak Velká Bíteš vs HC Světlá nad Sázavou 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 30. Sever (Čoupek, Urbánek), 39. Sever (Čoupek, Kazlepka), 58. Sever (Čoupek) 11. Šíma, 35. Mečiar (Koubský), 46. Blažek (Kratochvíl, Koubský), 50. Štros (Pokorný, Mendl).
Rozhodčí: Kolečkář Petr Holíková Jaroslava, Kubát Michal. Diváci: 52. Vyloučení: 8:4, využití: 1:2, v oslabení: 0:0.
HC Spartak Velká Bíteš: J. Bartošek (K. Kepák) — O. Urbánek, D. Trnka, J. Novák, T. Dittrich, A. Šidák, Z. Rozmahel, F. Žalud — J. Svatuška, M. Hudeček, P. Pospíšil, O. Budín, L. Petrčka, M. Havliš, F. Kazlepka, T. Čoupek, A. Sever, M. Šidák, D. Jarolím.
HC Světlá nad Sázavou: M. Koubský (M. Urban) — D. Kopecký, D. Mendl, T. Mečiar, O. Šíma, J. Kořínek, J. Svoboda, M. Vála — J. Štros, P. Blažek, J. Přibyl, T. Kratochvíl, D. Kozlík, P. Pokorný, J. Kubát, O. Špatenka, Jar. Doležal, V. Piskač.