Světlá v poháru končí, Ledeč postupuje
Profilovka
05. 08. 2024.
392

V neděli 4. srpna se odehrálo třetí kolo krajského poháru mužů. Fotbalisté Světlé těsně nastačili na silnou Chotěboř, Ledeč otočila zápas s Pohledem a postoupila do krajského semifinále.

FK Světlá nad Sázavou doma hostila tým z Chotěboře, která hraje o úroveň vyšší soutěž. Již v osmé minutě se hosté ujali vedení zásluhou branky Gregora. Domácí do přestávky ještě stihli vyrovnat, když se prosadil Tomáš Čálek. V 60. minutě Chotěboř udeřila podruhé, za tři minuty ale bylo opět vyrovnáno díky brance Miroslava Křikavy. Závěr duelu však patřil hostům a v poslední čtvrthodině rozhodli o výhře Dymák s Boumou. V závěru utkání ještě dokázala Světlá snižit na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat už se nepodařilo.

FK Bohemia Světlá nad Sázavou vs FC Chotěboř 3:4 (1:1)
Branky: 37. Čálek Tomáš, 63. Křikava Miroslav, 88. Rumanovský Jan – 8. Gregor Tomáš, 60. Fiedler Jiří, 75. Dymák Michal, 86. Bouma Lukáš.
Rozhodčí: Kylar Roman – Niederle Zdeněk, Kadlec Michal. Diváků: 228. ŽK: 1:2 (SNS: Valenta D.).
Sestava Světlé: Kolář Daniel – Rumanovský Jan, Valenta David, Čálek Jan, Čálek Tomáš, Cenek Samuel (70. Ostatnický Šimon), Krajanský Martin [K], Trtík Ondřej (77. Špěra Stanislav), Sklenář Jan (85. Beránek Jan Miroslav), Štros Josef (46. Křikava Miroslav), Šimon Marek (77. Sárkány Jiří).

Fotbalisté Ledče nad Sázavou na svém hřišti přivítali nováčka 5. ligy Pohled. Ve velice vyrovnaném utkání se jako první prosadili hosté. Po dvou minutách bylo ale vyrovnáno, z penalty se trefil kapitán Matěj Vágner. Utkání ve prospěch domácích rozhodl ve druhém poločase Martin Toula.

FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou vs TJ Sokol Pohled 2:1 (1:1)
Branky42. Vágner Matěj (penalta), 72. Toula Martin – 40. Vopršal Jaromír.
Rozhodčí: Zsihovics Tomáš – Čížek Jan, Bouda JosefDiváků: 100. ŽK: 1:0 (Píška M.).
Sestava Ledče: Březina David – Brož Pavel, Píška Matěj (79. Žemlička Tomáš), Kučírek Vladimír, Vodička Lukáš, Vágner Matěj [K] (89. Bezděk Sedrik), Chlubna Martin (66. Gramer Jakub), Herčík Pavel, Malimánek Pavel, Stehno Jonáš (66. Toula Martin), Šťastný Pavel (89. Martinek Ondřej).

Komentář trenéra Martina Turka [Ledeč n/S.] (zdroj: fkledec.cz)

Rozhovor s posilou ledečského A týmu Pavlem Malimánkem (zdroj: fkledec.cz)

Další výsledky 3. kola Krajského poháru Vysočiny:
  • Luka n/Jihlavou - Stará Říše 0:2
  • Vladislav  - Žirovnice 3:2, pen. 5:3

Již tento víkend čeká fotbalisty první podzimní ligové utkání. V rámci 2. kola Světlá v sobotu přivítá Rozsochatec, Ledeč v neděli vyrazí do Přibyslavi.

Tip redakce: Sledujte naší stránku na Facebooku a už vám neuniknou aktuální informace z vašeho okolí.