Ledeč opět vyhrála a je v čele soutěže, Světlá doma nestačila na Lípu
Profilovka
28. 08. 2024.

O víkendu opět pokračovala krajská fotbalová liga Vysočiny. Světlá doma nevyzrála na Lípu, naopak Ledeč v Havlíčkově Brodě potvrdila výkon z derby a je v čele soutěže. Tabulce střelců stále vévodí světelský Tomáš Čálek s pěti brankami.

Bezduchý výkon havlíčkobrodských fotbalistů na rozjetou Ledeč nestačil. Hosté domácí fotbalisty dokonale zaskočili dvěma góly v první půlhodině utkání. Nejprve Vít Horký dal krásnou průnikovou přihrávku na Matěje Vágnera, ten udělal kličku brankáři a pohodlně zasunul do opuštěné branky. Ve 26. minutě zahrávali hosté standardní situaci z poloviny hřiště a po hlavičkovém souboji ve vápně padal míč na zadní tyč, kam důsledně dobíhal Filip Gramer a z poměrně ostrého úhlu hlavou přeloboval brankáře. Hostující brankář Tomáš Bezděk drží již více než 240 minut čisté konto a ledečtí jsou zatím jediní v soutěži stoprocentní. Havlíčkův Brod je zatím na desáté příčce.

FC Slovan Havlíčkův Brod "B" vs FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 0:2 (0:2)
Branky: 8. Vágner Matěj, 26. Gramer Filip.
Rozhodčí: Janíček Marek – Beneš Jiří, Janíček Marek. Diváků: 100. ŽK: 3:0.
Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Vodička Lukáš, Kučírek Vladimír, Herčík Pavel, Gramer Filip (90. Žemlička Tomáš), Píška Matěj, Toula Martin [K], Malimánek Pavel, Vágner Matěj, Horký Vít (90. Martinek Ondřej), Šťastný Pavel (72. Chlubna Martin).

Komentář trenéra Slovanu Františka Součka: „Odehráli jsme děsivé utkání!!! Hosté nás přehráli ve všech aspektech hry. My jsme nebyli schopni útočit v dostatečném počtu hráčů, a tak jsme pro soupeře nebyli téměř vůbec nebezpeční. Bohužel nás ani tentokrát nepodržela naše defenzivní činnost včetně gólmana. První gól jsme obdrželi po laciné ztrátě ve středu hřiště a druhý jsme inkasovali, i za pomoci větru, hlavičkou téměř z nulového úhlu. Další zápas s Lípou snad již bude lepší. Ten nás čeká v neděli a budeme v něm muset již opět bodovat.“

Komentář trenéra Ledče Martina Turka: „V Brodě jsme chtěli potvrdit body z derby a připsat si další tři body do tabulky. To se nám povedlo. Dobrou organizací při bránění jsme domácí do vážnější šance nepustili a dobrým kolektivním výkonem jsme si zaslouženě dokráčeli pro tři body.“

Záznam z utkání FC Slovan vs FK Kovofiniš

Světelští fotbalisté nezačali domácí utkání vůbec špatně a již v deváté minutě se prosadil Tomáš Čálek. Hosté sice po dvou minutách vyrovnali, ale do šaten se šlo za stavu 2:1 pro domácí, když se trefil Matouš Trňák. Po přestávce opět hosté vyrovnali. Druhý gól v utkání zaznamenal Tomáš Fejt. V 53. minutě musel po dvou žlutých kartách opustit hřiště Samuel Cenek a Světlá rázem dohrávala o deseti. Toho Lípa dokonale využila a po necelé čtvrthodině od vyloučení otočila utkání díky brance Filipa Sochora. Po dvou prohrách v řadě se Světlá propadla na osmé místo tabulky, Lípa je pátá.

FK Bohemia Světlá nad Sázavou vs Lípa 2:3 (2:1)
Branky: 9.Čálek Tomáš, 35. Trňák Matouš – 11. Fejt Tomáš, 49. Fejt Tomáš, 67. Sochor Filip.
Rozhodčí: Fryč Vlastimil – Chromý Karel, Chromý Karel. Diváků: 100. ŽK: 2:2 (SNS: Cenek S. 36.+53.). ČK: 53. Cenek Samuel.
Sestava Světlé: Kolář Daniel – Valenta David (75. Ostatnický Šimon), Rumanovský Jan, Trňák Matouš, Cenek Samuel (53. ČK), Čálek Jan, Čálek Tomáš, Trtík Ondřej (60. Sárkány Jiří), Krajanský Martin [K], Sklenář Jan (60. Špěra Stanislav), Křikava Miroslav (82. Beránek Jan Miroslav).

Statistiky

V sobotu 31. srpna Ledeč hostí rezervu Humpolce a v neděli 1. září jede Světlá do Přibyslavi. Obě utkání začínají shodně v 16:00 hodin.

Titulní foto: FC Slovan Havlíčkův Brod

Tip redakce: Sledujte naší stránku na Facebooku a už vám neuniknou aktuální informace z vašeho okolí.