Světlá nadělila Rozsochatci "desítku", Ledeč otočila utkání v Přibyslavi
Profilovka
13. 08. 2024.
365

Fotbalisté Světlé a Ledče úspěšně vstoupili do nového ročníku 6. ligy mužů KFS Vysočiny. Světlá nešetřila střelným prachem a Rozsochatci nadělila deset branek, Ledeč otáčela utkání v Přibyslavi.

V prvním utkání letošní sezony Světlá hostila Rozsochatec a lepší úvod do nového ročníku snad ani nemohla mít. V domácím prostředí rozvlnila síť soupeře hned desetkrát. Čtyři branky vstřelil Tomáš Čálek, který již v prvním poločase během dvaceti minut zkompletoval hattrick! Dvě trefy zaznamenal také kanonýr Miroslav Křikava. Aktuálně je tak Světlá na prvním místě tabulky.

FK Bohemia Světlá nad Sázavou vs Rozsochatec 10:0 (5:0)
Branky: 14. Křikava Miroslav, 16. Čálek Tomáš, 26. Čálek Tomáš, 36. Čálek Tomáš, 38. Cenek Samuel, 51. Křikava Miroslav, 53. Čálek Tomáš, 66. Krajanský Martin, 84. Ostatnický Šimon, 90. Sárkány Jiří.
Rozhodčí: Uhlíř Lukáš – Stratený Michal, Dvořák Miloš. Diváků: 152. ŽK: 0:0, ČK: 74. Šimek Martin (Rozsochatec).
Sestava Světlé: Kolář Daniel – Rumanovský Jan, Valenta David (72. Beránek Jan Miroslav), Trňák Matouš, Křikava Miroslav (63. Sárkány Jiří), Cenek Samuel (63. Ostatnický Šimon), Čálek Jan, Čálek Tomáš, Trtík Ondřej (72. Špěra Stanislav), Krajanský Martin [K], Šimon Marek (77. Špěra Tomáš).

Fotbalisté Ledče nad Sázavou vyrazili do Přibyslavi. Stejně jako ve vzájemném pohárovém utkání, tak i v ligovém ledečtí fotbalisté otáčeli vývoj zápasu. Utkání ve prospěch hostů rozhodl v šedesáté minutě Pavel Šťastný. Za domácí se trefil pouze Jakub Bačkovský, který ještě v sezoně 2021/22 hrál v ledečském dresu. Zatím je tak stále jediným střelcem Přibyslavi, který letos rozvlnil ledečskou síť (v poháru zaznamenal dvě branky při prohře 2:5).

SK Přibyslav vs FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 1:2 (1:1)
Branky: 27. Bačkovský Jakub – 33. Vágner Matěj, 60. Šťastný Pavel.
Rozhodčí: Burian Vít – Půlpán Ondřej, Janovský AlešDiváků: 150. ŽK: 4:4 (LNS: Píška M., Toula M., Herčík P., Malimánek P.).
Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Píška Matěj (64. Bezděk Sedrik), Kučírek Vladimír, Vodička Lukáš, Vágner Matěj, Toula Martin [K], Chlubna Martin (64. Žemlička Tomáš), Herčík Pavel, Malimánek Pavel, Stehno Jonáš (64. Martinek Ondřej), Šťastný Pavel.

Komentář trenéra Ledče Martina Turka: „Není nikdy jednoduché porazit dvakrát stejného soupeře během 14 dnů. Nám se to podařilo a jako v prvním utkání jsme museli výsledek otáčet. Jsem rád, že inkasovaný gól mužstvo nesložil, dál si šlo za vítězstvím. Ke konci zápasu nás domácí zatlačili dlouhými nákopy do vápna, ale naše obrana v čele s Bezděkem si s těmito míči dokázala poradit. Máme za sebou tři soutěžní výhry a týmu se opět vrací sebevědomí, na výkonech jednotlivců i celého týmu je to znát.“

Statistiky

Další kolo je na programu posázavské derby! Ledečtí fotbalisté přivítají sousední Světlou. Utkání se hraje v neděli 18. srpna od 16:30 hodin na Městském stadionu v Ledči nad Sázavou.

Titulní foto: ilustrační (shutterstock.com)

Tip redakce: Sledujte naší stránku na Facebooku a už vám neuniknou aktuální informace z vašeho okolí.