Posázavské derby ovládla Ledeč, zvítězila po třinácti letech
Profilovka
20. 08. 2024.
552

Šlágrem utkání 3. kola 6. ligy mužů KFS Vysočiny bylo bezesporu tradiční posázavské derby mezi Ledčí a Světlou, které se hrálo poprvé od roku 2013. Před 350 diváky se radovali domácí fotbalisté, když rozhodla jediná branka v závěru utkání. Ledeč tak dokázala v derby zvítězit po dlouhých třinácti letech!

Oslava fotbalistů Ledče po vítězství nad Světlou (Zdroj: fkledec.cz)

Úvod utkání lépe vyšel domácím a již během prvních patnácti minut měli vyložené šance Chlubna a Vágner, ale v branku je nedokázali proměnit. Během prvního poločasu pak přišly zajímavé akce ještě v poslední pětiminutovce, kdy měli větší šance domácí i hosté. Branka však nepadla a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.
Ve druhém poločase byli opět aktivnější domácí a prosadit se mohli v 68. minutě. Světelský obránce srazil ve vápně domácího hráče a byla z toho penalta. K desítce se postavil Chlubna, jenže míč poslal vedle Kolářovy svatyně. Následně začali také světelští více zaměstnávat domácího brankáře, ale ten všechny střely a centry pochytal a nedal šance k dorážkám. Rozhodnutí tak přišlo ke konci utkání. Nejprve proběhlo důležité střídání, kdy na hřiště přišel jeden z pamětníků posledního mistrovského derby z roku 2013 Filip Gramer. Ten se po pár minutách na hřišti dostal k míči a z dvaceti metrů vystřelil přesně k právé tyči hostujícího brankáře. Světelští následně více otevřeli hru a vrhli se do útoku. Sice se dostali do několika nadějných akcí, ale vyloženou šanci si už nevytvořili. Ledeč se tak po závěrečném hvizdu mohla radovat, poprvé od dubna 2011, z vítězství nad Světlou v mistrovském utkání!