Světlá prohrála potřetí v řadě, Ledeč je nadále stoprocentní
Profilovka
03. 09. 2024.
391

Pátým kolem pokračovala o víkendu 6. krajská fotbalová liga Vysočiny. Ledeč pokračuje ve stabilních výkonech a po vítězství nad Humpolcem je stále stoprocentní. Světelským fotbalistům se naopak nedaří, tentokrát prohráli s poslední Přibyslaví. V tabulce střelců se na vedoucího Tomáše Čálka ze Světlé dotáhl žirovnický Vojtěch Šmíd.

Utkání v Přibyslavi bylo až do konce poločasu vyrovnané. V závěru první půle se však během dvou minut dvakrát prosadil bývalý ledečský fotbalista Jakub Bačkovský a do šaten se šlo za stavu 2:0 pro domácí. Po přestávce Světlá více otevřela hru, ale skórovat se jí nedařilo. Naopak dvacet minut před koncem utkání zvýšil na konečných 3:0 Imramovský. Po třech prohrách v řadě se Světlá propadla na desáté místo tabulky. Přibyslav naopak získala první body a z poslední příčky se posunula na jedenáctou.

SK Přibyslav vs FK Bohemia Světlá nad Sázavou 3:0 (2:0)
Branky: 43. Bačkovský Jakub, 44. Bačkovský Jakub, 71. Imramovský Radek.
Rozhodčí: Janíček Marek – Tomšů Václav, Krejčů David. Diváků: 160. ŽK: 1:2 (SNS: Šimon M., Rumanovský J.).
Sestava Světlé: Kolář Daniel – Valenta David, Rumanovský Jan, Trňák Matouš, Čálek Jan (65. Trtík Ondřej), Čálek Tomáš [K] (46. Beránek Jan Miroslav), Krajanský Martin, Sklenář Jan (65. Špěra Stanislav), Křikava Miroslav, Sárkány Jiří, Šimon Marek.

Po týdnu Ledeč odehrála utkání opět s rezervním týmem, tentokrát přijel humpolecký B-tým. Brankářskou jedničku Bezděka mezi tyčemi poprvé v sezoně nahradil Březina a dokázal udržet čisté konto. První branka obránce Kučírka v letošním ročníku pak rozhodla o tom, že Ledeč má i po čtyřech kolech plný počet bodů a vévodí tabulce své skupiny 6. ligy.

FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou vs AFC Humpolec "B" 1:0 (0:0)
Branky: 76. Kučírek Vladimír.
Rozhodčí: Pojezný Karel – Krejčů David, Tomšů Václav. Diváků: 103. ŽK: 2:4 (LNS: Gramer F., Toula M.).
Sestava Ledče: Březina David – Vodička Lukáš, Kučírek Vladimír, Gramer Filip, Stehno Jonáš (64. Karel Jaroslav), Horký Vít, Píška Matěj (52. Toula Martin), Vágner Matěj [K], Malimánek Pavel (64. Šťastný Pavel), Brož Pavel (83. Martinek Ondřej), Chlubna Martin (83. Žemlička Tomáš).

Komentář asistenta trenéra Ledče n/S. Jiřího Petříka (Zdroj: fkledec.cz)

Rozhovor s trenérem hostů Martinem Zetem (Zdroj: fkledec.cz)

Rozhovor s brankářem domácích Davidem Březinou (Zdroj: fkledec.cz)

Statistiky

V sobotu 7. září Světlá hraje opět venku, vyráží na těžký zápas do Žirovnice. Ledeč pak hraje okresní derby v Tisu. Obě utkání začínají shodně v 16:00 hodin.

Titulní foto: ilustrační (archív FK Ledeč n/S.)

Tip redakce: Sledujte naší stránku na Facebooku a už vám neuniknou aktuální informace z vašeho okolí.