Ledeč vyhrála popáté v řadě a stále vede, Světlá body nepřivezla
Profilovka
10. 09. 2024.
338

Šestým kolem pokračovala o víkendu 6. krajská fotbalová liga Vysočiny. Ledeč si připsala pátou výhru v řadě a je nadále stoprocentní. Světlá neudržela vedení v Žirovnici a prohrála již počtvrté. Do čela tabulky střelců se díky hattricku v dohrávce proti Lípe dostal Jakub Bačkovský z Přibyslavi.

Ledečtí fotbalisté pokračují ve vítězném tažení a tentokrát si vezou body ze hřiště nebezpečného Tisu, který vloni skončil v I. A třídě na 2. místě a dostal se až do finále krajského poháru. Ledeč vede tabulku s plným počtem bodů o 2 body před Žirovnicí. Formu budou chtít kováci potvrdit v dalším derby proti Mírovce.

„Zaslouženě vezeme do Ledče 3 body. Zápas jsme zvládli na jedničku. Domácí jsme, krom jedné střely z dálky, do ničeho nepustili. Kluci se vydali, hráli s chutí a šli si za vítězstvím. Musím pochválit i hráče kteří přišli na hřiště z lavičky, jak závěr zápasu dohráli a nedali domácím šanci zápas zdramatizovat,“ okomentoval utkání trenér Ledče Martin Turek.

TJ Tis vs FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 1:4 (0:2)
Branky: 62. Pavlas Vítek – 35. Horký Vít, 45. Pavlas Vítek (vlastní), 65. Píška Matěj, 86. Vágner Matěj.
Rozhodčí: Gregar Daniel – Čížek Jan, Bouda Josef. Diváků: 125. ŽK: 1:4 (LNS: Brož P., Malimánek P., Toula M., Stehno J.).
Sestava Ledče: Březina David – Vodička Lukáš, Kučírek Vladimír, Brož Pavel (62. Gramer Filip), Malimánek Pavel, Stehno Jonáš (73. Žemlička Tomáš), Píška Matěj (73. Karel Jaroslav), Horký Vít, Toula Martin [K] (82. Martinek Ondřej), Vágner Matěj, Chlubna Martin (62. Šťastný Pavel).

Světlá se v Žirovnici soupeře nezalekla a hrála s domácími vyrovnanou partii. Ve 30. minutě se hosté dokonce ujali vedení, když se prosadil David Valenta. O sedm minut později však vyrovnal domácí Vojtěch Hadrava krásnou střelou vypálenou zpoza vápna a do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Druhá půle už byla v režii Slavoje, který si dokázal vytvořit hned několik velkých šancí. Světlá sice odolávala tlaku domácích, ale dvacet minut před koncem inkasovala z kopačky Hřebeckého. V 79. minutě pak uzavřel stav utkání na 3:1 Jakub Svoboda.

FC Slavoj Žirovnice vs FK Bohemia Světlá nad Sázavou 3:1 (1:1)
Branky: 39. Hadrava Vojtěch, 70. Hřebecký Tomáš, 79. Svoboda Jakub – 30. Valenta David.
Rozhodčí: Nebola Jaroslav – Beneš Jiří, Dvořák Miloš. Diváků: 154. ŽK: 1:1 (SNS: Cenek S.).
Sestava Světlé: Kolář Daniel – Valenta David, Rumanovský Jan, Trňák Matouš, Čálek Jan, Čálek Tomáš (56. Sárkány Jiří), Krajanský Martin [K] , Sklenář Jan (86. Špěra Stanislav), Křikava Miroslav, Cenek Samuel, Trtík Ondřej (69. Šimon Marek).

Statistiky

V sobotu 14. září Světlá přivítá od 15:00 hodin Havlíčkův Brod. V neděli hraje doma Ledeč s Mírovkou od 16:00 hodin.

Titulní foto: utkání Žirovnice - Světlá (FC Slavoj Žirovnice)

Tip redakce: Sledujte naší stránku na Facebooku a už vám neuniknou aktuální informace z vašeho okolí.